Na dzień 13-07-2025 w województwie podlaskim działają 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia badania medycyny nuklearnej. Średni czas oczekiwania to 165 dni. Najkrócej czeka się 136 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 207 dni.
Badania medycyny nuklearnej na NFZ w Podlaskim - co musisz wiedzieć?
Niesamowicie uznane badanie medycyny nuklearnej w Podlaskim tyczy leczenia pooperacyjnego nowotworów tarczycy. W tym zamiarze wykorzystuje się izotop jodu 131I. Podczas poddawania pacjenta tego typu kuracji specjalista może stwierdzić, gdzie umieściły się komórki nowotworowe i stwierdzić bądź wykluczyć przerzuty. Radiofarmaceutyki mogą uzyskać bardziej wnikliwy obraz w badaniach rozpoznawczych w zasadniczo wczesnym stadium choroby. Tym wyprzedzają inne rodzaje diagnostyki lekarskiej.
Zasadą tej gałęzi medycyny jest stosowanie izotopów promieniotwórczych, które łączone są ze specyfikami farmakologicznymi, stanowiąc radiofarmaceutyki. Ich skuteczność polega na pozostawianiu śladów wyraźnych podczas badań specjalistycznych w trakcie procesów witalnych i funkcjonowania danego organu. Znaczącą zaletą tego rodzaju środków jest taka dowolność ich modyfikacji, dzięki czemu otrzymuje się pożądany efekt.
Celem diagnostycznego rozpoznania zmian chorobowych wewnątrz organizmu wykonuje się badania medycyny nuklearnej z Podlaskiego. Aby skorzystać z pomocy jednej z placówek, należy otrzymać skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty kooperującego z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Pacjenci są również leczeni metodami badań nuklearnych. W tym celu wystawia się komórki nowotworowe na działanie izotopów promieniotwórczych np. podczas przerzutów do kości, gdzie operacja chirurgiczna jest niewykonalna. Wykorzystuje się wówczas deutery fosforu, strontu, samaru i renu.
Badania medycyny nuklearnej na NFZ - dostępność w Podlaskim
Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Podlaskim
Ile czeka się w Podlaskim na wizytę w ramach publicznej ochrony zdrowia w pracowni badań medycyny nuklearnej?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w pracowni badań medycyny nuklearnej wynosi 165 dni.
Ile jest ośrodków w Podlaskim, w których jest badania medycyny nuklearnej na Fundusz?
Aktualnie w Podlaskim są 2 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: badania medycyny nuklearnej.
Badania medycyny nuklearnej na NFZ
W kategorii znajdują się informacje
o wolnych terminach na świadczenia: