Soczewki kontaktowe to od niedawna jedna z najpopularniejszych metod korekcji wad wzroku. Użytkownicy szkieł kontaktowych opisują ich noszenie jako przyjemne i komfortowe doświadczenie dające praktycznie nieograniczone możliwości.

Z soczewek można korzystać w właściwie w każdych okolicznościach – w przeciwieństwie do tradycyjnych okularów, których noszenie może być w pewnych sytuacjach nieco kłopotliwe. Soczewki nie przeszkadzają w uprawianiu żadnej formy aktywności: można w nich pływać, jeździć na rowerze, biegać, szusować na nartach itp. Nie ma żadnych przeciwwskazań, by soczewki łączyć z okularami przeciwsłonecznymi czy używać ich zamiennie ze zwykłymi okularami korekcyjnymi. Aby mieć pewność dobrego dopasowania soczewek przed ich zakupem należy skonsultować się z optometrystą. Jeszcze jakiś czas temu wizyta u specjalisty musiała odbyć się stacjonarnie. Dziś osoby pragnące rozpocząć przygodę z noszeniem szkieł kontaktowych mogą skorzystać z aplikacji do doboru soczewek online. W artykule przybliżymy, czym jest i jak działa wirtualny gabinet okulistyczny.

Jak dobrać soczewki kontaktowe?

Dobieraniem soczewek kontaktowych zajmują się optometryści. Są to wykwalifikowani specjaliści w dziedzinie diagnozowania wad wzroku i dopasowywania pomocy optycznych (zarówno soczewek, jak i okularów) przy uwzględnieniu indywidualnych predyspozycji danego pacjenta. Aby określić, jakie parametry mają mieć szkła kontaktowe, optometrysta ustala moc soczewek związaną z naszą wadą wzroku. Podczas wizyty w gabinecie ekspert uczy pacjenta aplikacji soczewek (jak należy je zakładać i zdejmować), a także przedstawia zalecenia odnośnie ich pielęgnacji. Aby dobrać najodpowiedniejsze soczewki specjalista zaleca zazwyczaj przetestowanie soczewek próbnych. Jeżeli wszystko jest w porządku, na wizycie kontrolnej optometrysta przepisuje nam konkretne soczewki oraz podpowiada, gdzie możemy je kupić. Osoby, które jednak nie zdecydują się na soczewki, mogą wybrać okulary – duży wybór markowych oprawek korekcyjnych znanych marek w korzystnych cenach znajdziesz na stronie: https://www.wokularach.pl/okulary-korekcyjne.

Dobór soczewek online: teraz jest to możliwe!

Innowacyjnym rozwiązaniem umożliwiającym dobór soczewek kontaktowych przez Internet jest nowoczesna aplikacja Wirtualny Gabinet stworzona i prowadzona przez sklep internetowy bezOkularow.pl. Osoby pragnące zostać użytkownikami szkieł kontaktowych mogą od teraz przejść całą procedurę doboru wymarzonych soczewek w wirtualnym gabinecie okulistycznym z pomocą wykwalifikowanego optometrysty. Proces dopasowywania soczewek przebiega bardzo podobnie jak w gabinecie stacjonarnym, z tą istotną różnicą, że można zrobić to wszystko bez konieczności wychodzenia z domu. Dobór soczewek w Wirtualnym Gabinecie odbywa się na podstawie ankiety pacjenta, z której udziela on najważniejszych informacji na temat aktualnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków itd. Z ankiety dedykowany optometrysta dowie się wszystkiego na temat stylu życia i preferencji konkretnej osoby co do noszenia szkieł kontaktowych. Specjalista przeprowadzi następnie naukę aplikacji soczewek online, po czym pacjent będzie mógł przetestować w domu darmowe soczewki próbne. Podczas zdalnej wizyty kontrolnej będzie okazja do omówienia ewentualnych zastrzeżeń oraz ustalenia, jakie soczewki należy zakupić.

Gdzie kupować soczewki?

Zarówno soczewki, jak i okulary korekcyjne są klasyfikowane jako wyroby medyczne, dlatego należy unikać kupowania ich w przypadkowych miejscach. Przygodne stoisko czy popularna sieciówka z pewnością nie są dobrym pomysłem. Ludzie często nie zdają sobie sprawy, że noszenie soczewek czy okularów kiepskiej jakości nie tylko nie poprawi nam widzenia, lecz także może znacząco pogłębić obecną wadę wzroku. Pomoce optyczne najlepiej kupić w renomowanym salonie lub sprawdzonym sklepie internetowym. Duży wybór rekomendowanych przez specjalistów soczewek z atestem i gwarancją znajdziesz w sklepie bezOkularow.pl. Jest to jeden z największych i najpopularniejszych sklepów internetowych w Polsce, dysponujący bogatą ofertą szkieł kontaktowych z najwyższej półki. Kupując soczewki przez Internet możemy liczyć na duży wybór, szybką wysyłkę i bardzo dobre ceny. Dla przykładu: różnica w cenie soczewek między salonem stacjonarnym a sklepem internetowym może wynosić nawet kilkadziesiąt procent. Zamówienie online możemy złożyć o każdej porze dnia i nocy, dzięki czemu możemy dopasować zakupy do naszego rytmu życia.

Możesz ocenić ten artykuł: