Gabinety medycyny estetycznej coraz częściej wprowadzają do oferty usługi dla mężczyzn. Panowie najczęściej zgłaszają się tam np., aby usunąć szpecące blizny potrądzikowe, nadmierne owłosienie, rozstępy na plecach.
Zdaniem doktora Marka Wasiluka z warszawskiej kliniki Triclinium niedoskonałości urody są przyczyną nie tylko kobiecych kompleksów, a liczba panów dbających o siebie wyraźnie się zwiększa.
Prawdziwa twarz mężczyzny
Wśród niedoskonałości, z którymi mężczyźni najczęściej zgłaszają się do gabinetu medycyny estetycznej, dr Wasiluk wskazuje m.in. blizny potrądzikowe. Aby je usunąć lub zmniejszyć, stosuje się np. laser frakcyjny. Urządzenie to w sposób kontrolowany uszkadza komórki skóry, które potem się odbudowują. Można też zastosować radiofrekwencję mikroigłową; zabieg ten stymuluje skórę do intensywnej regeneracji.
Na swojej stronie internetowej dr Wasiluk pisze, że panowie - ze względu na biznesowe powodzenie, które zależy m.in. od "wypoczętego i młodego" wyglądu - decydują się na zabiegi pomagające usunąć m.in. głębokie bruzdy czy obwisłą skórę twarzy. Rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie tzw. wypełniaczy, czyli substancji, które wstrzykuje się pod skórę, aby powiększyć jej objętość, wypełnić zmarszczki, poprawić rysy twarzy. Najczęściej stosowany jest w tym celu kwas hialuronowy; efekt po jego wstrzyknięciu jest natychmiastowy.
Z kolei aby usunąć lwie zmarszczki lub zmarszczki wokół oczu, można skorzystać z botoksu. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej czasowo i miejscowo paraliżuje mięśnie twarzy, likwidując zmarszczki mimiczne. - To jeden z chętniej stosowanych zabiegów przez mężczyzn - podkreśla dr Wasiluk.
Problemem wielu mężczyzn po 40. roku życia są także rozszerzone naczynia krwionośne powodujące rumień na twarzy czy nosie. Rozwiązaniem może być m.in. laserowe zamykanie naczyń.
Z wiekiem na skórze mogą pojawiać się także inne niedoskonałości, np. kępki żółte (grudki żółtawego koloru) w okolicy oczu, prosaki (małe grudkowate zmiany na skórze) lub brodawki. Zmiany takie usuwa się za pomocą lasera ablacyjnego.
Owłosienie i nadpotliwość
Panowie zgłaszają się ponadto z problemem nadmiernego owłosienia np. na plecach lub klatce piersiowej. Jak podkreśla dr Wasiluk, są mężczyźni, dla których jest to naprawdę bardzo duży problem, którego nie rozwiąże maszynka do golenia. W takim przypadku panowie mogą skorzystać z fotodepilacji; seria zabiegów pomoże pozbyć się zbędnego owłosienia na kilka lat.
Powodem wizyty niektórych panów w gabinecie medycyny estetycznej bywa także nadpotliwość.
– Są mężczyźni, którzy mają cały czas mokre dłonie, co niestety dyskwalifikuje ich w kontaktach służbowych – i nie tylko - zwraca uwagę dr Wasiluk.
Rozwiązaniem w takim przypadku jest zastosowanie botoksu; jego wstrzyknięcie w pachy, dłonie lub stopy zapewnia suchą skórę przez kilka miesięcy.
Rozstępy
Rozstępy to wbrew powszechnemu przekonaniu problem estetyczny, który dotyka nie tylko kobiety, ale także mężczyzn. Powodem może być m.in. gwałtowny przyrost masy mięśniowej, po rozpoczęciu intensywnych treningów na siłowni, za którym nie nadąża rozciągliwość skóry. W przypadku rozstępów stosuje się m.in. zabieg z użyciem laseru frakcyjnego.
Mężczyźni zgłaszają się również, aby usunąć tatuaże, które zrobili kilka lat wcześniej, a obecnie tego żałują. Tatuażu można się pozbyć dzięki laserowi, który usunie ze skóry barwnik.
Komentarze (0)