Ubezpieczenie na życie i zdrowie zabezpiecza na wypadek niespodziewanych życiowych sytuacji, które mogą przytrafić się każdemu z nas. Obecnie tego typu polisy chronią w razie zachorowania na szereg chorób. Na czym polega ubezpieczenie na życie i zdrowie oraz w jakich sytuacjach działa?

Co to jest ubezpieczenie na życie i zdrowie? 

Ubezpieczenie na życie to polisa, która chroni twoich najbliższych na wypadek, gdyby cię zabrakło. Ochronę w ramach takiego ubezpieczenia możesz rozszerzyć o pomoc w razie choroby. 

W takim przypadku polisa na życie stanowi wsparcie finansowe w zakresie leczenia lub dostosowania się do nowej sytuacji. Swoje ubezpieczenie możesz dopasować do potrzeb w zależności od indywidualnej sytuacji. Dzięki temu zapłacisz tylko za te opcje ochrony, które rzeczywiście są ci potrzebne. 

Kto może zawrzeć umowę ubezpieczenia na życie i zdrowie? 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie to produkt przeznaczony dla osób w różnym wieku. W Nationale Nederlanden umowę można zawrzeć dla osób w wieku 1–71 lat, na okres minimum 5 lat. 

Dostosować da się również sumę ubezpieczenia. Minimalna wartość to 1000 złotych, jednak maksymalna kwota, jaką możesz wybrać, sięga ponad miliona złotych. Suma ubezpieczenia określa wysokość środków, które twoi bliscy otrzymają, jeśli ciebie zabraknie, lub które można będzie przeznaczyć na leczenie. 

W przypadku jakich chorób chroni ubezpieczenie na życie i zdrowie? 

Polisa na życie i zdrowie może chronić nie tylko na wypadek śmierci, lecz również w razie nagłego zachorowania. Jeśli podstawowy zakres ubezpieczenia nie jest dla ciebie wystarczający, w Nationale Nederlanden dostępny jest szereg opcji dodatkowych. 

Ubezpieczenie na życie i zdrowie może chronić również na wypadek zachorowania na choroby takie jak:

  • cukrzyca;
  • nowotwór; 
  • zawał serca; 
  • udar. 

Jeśli rozszerzysz zakres polisy, produkt zapewni finansowe wsparcie w postaci środków na leczenie oraz praktyczną pomoc w sytuacji zachorowania na powyższe schorzenia i inne poważne choroby. Dzięki temu w razie problemów ze zdrowiem nie zostaniesz pozostawiony sam sobie i będziesz mógł liczyć na pomoc w trudnej sytuacji. 

Oprócz tego swoją polisę na życie możesz uzupełnić m.in. o ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu lub operacji. Dzięki temu otrzymasz wypłatę świadczenia za każdy dzień pobytu w szpitalu (powyżej 3 dni) lub przebytą operację. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykupienie ochrony na wypadek leczenia za granicą. W ten sposób towarzystwo ubezpieczeniowe może zapewnić organizację i pokrycie kosztów leczenia poza granicami Polski w wysokości aż do 2 milionów euro. 

Popularnym rozszerzeniem ubezpieczenia na życie i zdrowie jest również ubezpieczenie NNW w razie wypadku lub choroby dziecka. Produkt zapewnia praktyczną pomoc i środki na leczenie, gdy twojej pociesze przydarzy się wypadek lub zachorowanie. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków możesz również wykupić dla siebie. Dzięki polisie otrzymasz odszkodowanie w razie uszkodzenia ciała i dzięki temu szybciej wrócisz do sprawności. 

Możesz ocenić ten artykuł: