Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Chirurg
  3. Rzeszów

Chirurg Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 13-06-2024 w Rzeszowie jest 5 lekarzy chirurgów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 289 zł.

Chirurg Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Lekarz specjalizujący się w chirurgii ogólnej to osoba, która zajmuje się operacjami na całym ciele, włącznie z jamą brzuszną, klatką piersiową i układem pokarmowym. Chirurg ogólny diagnozuje choroby, planuje leczenie i przeprowadza operacje w celu usunięcia choroby lub uszkodzenia ciała. Podczas zabiegu chirurg ogólny używa narzędzi chirurgicznych do cięcia tkanek, usuwania chorobowo zmienionych narządów lub naprawy uszkodzeń wewnętrznych. Chirurg ogólny musi być zorientowany w zakresie anatomii ciała, chorób i technik chirurgicznych.

Badania jakie może zlecić chirurg ogólny na płatnych wizytach w Rzeszowie to tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, analizy krwi, endoskopia, biopsja oraz wiele innych. Każde badanie jest zależne od choroby, której pacjent może doznać.

Do chirurga ogólnego powinno zgłosić się w przypadku wystąpienia różnych problemów zdrowotnych, takich jak problemy trawienne (takie jak choroba wrzodowa, zapalenie wyrostka robaczkowego, choroba Crohna), nowotwory (np. rak piersi, rak jelita grubego), uszkodzenia organów wewnętrznych (np. złamania żeber, urazy wątroby, pęknięcie śledziony), choroby układu krążenia (np. miażdżyca, choroba niedokrwienna serca), dolegliwości związane z płucami (takie jak rak płuca, zapalenie płuc), a także w przypadku nadżerek lub zakażeń, które wymagają interwencji chirurgicznej.

Chirurg ogólny w Rzeszowie przyjmujący prywatnie może pracować w szpitalach, klinikach i przychodniach. Oprócz operacji, lekarz ten odpowiada opieką nad pacjentami przed i po operacji oraz identyfikuje objawy chorób i zaleca odpowiednie leczenie.

Chirurg ogólny to osoba, która musi być precyzyjna, solidna i umieć pracować pod presją. Zawód ten wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Chirurg ogólny to znaczące ogniwo w systemie opieki zdrowotnej, zapewniając pacjentom niezbędne procedury chirurgiczne, aby poprawić jakość ich życia i zdrowia.

Chirurdzy są również dostępni w innych miastach: GdańskGdyniaKatowiceKrakówSzczecinToruńWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również chirurga na NFZ w Rzeszowie.

Chirurg prywatnie - polecane artykuły

Hybrydowe operacje serca

Hybrydowe operacje serca
W jednej sali operacyjnej można wykonać zarówno mało inwazyjne zabiegi, jak również operacje na otwartym sercu. Jednocześnie można naprawiać mięsień serca, jak i naczynia krwionośne. Lekarze w każdej chwili mogą zmienić metodę operacji. Takie możliwości dają tzw. hybrydowe sale operacyjne, które w ostatnich latach powstały w Polsce.

Najczęstsze wady postawy u dzieci

Najczęstsze wady postawy u dzieci
Aż 90 proc. dzieci w Polsce ma wady postawy; najczęściej dotyczą one kręgosłupa, kolan i stóp – alarmuje Instytut Matki i Dziecka. Według ekspertów powody nieprawidłowości to przede wszystkim niewystarczająca aktywność fizyczna dzieci i otyłość.

Operacje bariatryczne: opaska, resekcja lub by-pass

Operacje bariatryczne: opaska, resekcja lub by-pass
W Polsce stosowane są wszystkie techniki chirurgii bariatrycznej, jakie wykorzystuje się na świecie. Zalecane są osobom w wieku 18-60 lat z otyłością olbrzymią, czyli ze wskaźnikiem masy ciała BMI przekraczającej 40 punktów.