Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Łódź

Dermatolog Łódź prywatnie

Wg. stanu na dzień 16-06-2024 w Łodzi jest 3 lekarzy dermatologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 279 złotych.

Dermatolog Łódź prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się w diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie wdrażaniu właściwego sposobu leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo szeroka, bo choć może wydawać się, że skóra i problemy z nią związane nie są tak zawiłe, to często stanowi ona wstęp do rozpoznania różnego rodzaju innych zmian. Ponadto, wyspecjalizowany dermatolog bada problemy włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pokrewne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Problemy, które rozpoznaje ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Łodzi bada te problemy zdrowotne dokładnie je obserwując (ew. korzystając z pomocy przystosowanego dermatoskopu), a następnie leczy przy pomocy np. podania dostosowanych antybiotyków, maści i kremów. Zaleca również dobry dla chorego tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące zahamować rozwój schorzenia. W niektórych sytuacjach, które wymagają bardziej kompleksowej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze sporymi przebarwieniami). Co więcej, może polecić chorego na operacyjny zabieg wycięcia zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy proste leczenie nie wróży poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Udając się na wizytę do dermatologa w Łodzi, należy się wcześniej przygotować. Powinniśmy podać przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od jak dawna objawiają się u nas niepokojące trudności, czy odczuwamy z tego powodu jakieś różne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać specjaliście naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się minionych, poważnych chorób, tych teraźniejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób stały.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówOlsztynPoznańRzeszówSzczecinWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Łodzi.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Jak zimą dbać o skórę

Jak zimą dbać o skórę
Co najbardziej doskwiera skórze zimą? Mróz, niskie temperatury, wiatr oraz... słońce! Najgorsze są zmiany temperatur: wychodzimy z ogrzewanego pomieszczenia (20-25 stopni) na mróz (minus 10). Trzydzieści stopni różnicy to dla skóry bardzo dużo - zareaguje skurczem naczyń krwionośnych, który uruchomi kolejne reakcje. Jeśli do tego mamy wrażliwą cerę, jej reakcje będą szybsze i mocniejsze, może dojść do podrażnienia, a skóra będzie nienaturalnie napięta, piekąca i swędząca.

Czy opalenizna jest zdrowa dla skóry?

Czy opalenizna jest zdrowa dla skóry?
Promienie słoneczne sprzyjają niezbędnej dla organizmu syntezie witaminy D, mają działanie antydepresyjne. Jednak słońce może też wywołać nieodwracalne uszkodzenia skóry i przyspieszyć proces starzenia.

Toczeń - groźna choroba autoimmunologiczna

Toczeń - groźna choroba autoimmunologiczna
Toczeń rumieniowaty układowy (TRU) - to groźna choroba zagrażająca życiu. Układ odpornościowy zamiast wspierać organizm, zaczyna go atakować, wywołuje stan zapalny i uszkadza różne narządy, np. nerki, płuca, serce czy mózg.