Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Poznań

Dermatolog Poznań prywatnie

Wg. stanu na dzień 13-06-2024 w Poznaniu jest 3 lekarzy dermatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 4 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 279 zł.

Dermatolog Poznań prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się w rozpoznawaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie aplikowaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo rozległa, bo choć może wydawać się, że cera i problemy z nią związane nie są tak trudne, to często stanowi ona wstęp do rozpoznania różnego rodzaju innych schorzeń. Ponadto, wyspecjalizowany dermatolog bada schorzenia włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pochodne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Problemy, które diagnozuje ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Poznania rozpoznaje te dolegliwości zdrowotne dokładnie je analizując (ew. korzystając z pomocy przystosowanego dermatoskopu), a następnie leczy przy asyście np. przepisania dostosowanych antybiotyków, maści i kremów. Doradza również właściwy dla pacjenta tryb życia i aktywności lub rzeczy, mogące zahamować pogłębienie schorzenia. W niektórych sytuacjach, które wymagają bardziej kompleksowej drogi terapii, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze znacznymi przebarwieniami). Co więcej, może polecić chorego na operacyjny zabieg usunięcia zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy zwykłe leczenie nie zapowiada poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Udając się na wizytę do dermatologa w Poznaniu, warto się wcześniej przygotować. Powinniśmy podać powód naszej wizyty, wiedzieć od kiedy objawiają się u nas alarmujące problemy, czy odczuwamy z tego powodu jakieś inne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać specjaliście naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się minionych, poważnych chorób, tych teraźniejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób stały.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźOlsztynRzeszówSzczecinWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Poznaniu.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Coraz mniej leków robionych na zlecenie lekarza

Coraz mniej leków robionych na zlecenie lekarza
Coraz mniej jest maści, płynów czy kremów wykonywanych przez farmaceutów na zlecenie lekarza. Coraz trudniej też znaleźć aptekę, która wykonuje leki wedle receptury.

Profilaktyka czerniaka - co warto wiedzieć

Profilaktyka czerniaka - co warto wiedzieć
Jesień i zima to dobry czas na przyjrzenie się znamionom i przebarwieniom skóry. Działanie promieni słonecznych, na które wystawialiśmy się latem, jest bowiem jednym z czynników ryzyka raka skóry, w tym również czerniaka. Czerniak to jeden z najbardziej agresywnych nowotworów - w początkowym stadium rozwoju możliwy do wyleczenia.

Dzieci powinny być muskane słońcem – radzą lekarze

Dzieci powinny być muskane słońcem – radzą lekarze
Nie powinniśmy przesadnie chronić dzieci przed ekspozycją na słońce. Pod wpływem jego promieni organizm wytwarza witaminę D. A tej – jak wskazują najnowsze badania – mają za mało nie tylko dzieci, ale i dorośli.