Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Wrocław

Dermatolog Wrocław prywatnie

Wg. stanu na 21-05-2024 we Wrocławiu jest 2 specjalistów dermatologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy wolny termin jest za 16 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 279 zł.

Dermatolog Wrocław prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest lekarzem skupiającym się na diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie wdrażaniu odpowiedniego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo rozległa, bo choć może wydawać się, że cera i problemy z nią związane nie są tak zawiłe, to często stanowi ona start do rozpoznania różnego rodzaju innych zmian. Ponadto, wyspecjalizowany dermatolog bada choroby włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pochodne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Choroby, które diagnozuje ten specjalista to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Wrocławia charakteryzuje te problemy ze zdrowiem dokładnie je oglądając (ew. korzystając z pomocy specjalnego dermatoskopu), a potem zapobiega przy asyście np. przepisania odpowiednich antybiotyków, maści i kremów. Doradza również właściwy dla chorego tryb życia i aktywności lub rzeczy, mogące przystopować postęp schorzenia. W niektórych sytuacjach, które potrzebują bardziej kompleksowej drogi terapii, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze widocznymi przebarwieniami). Co więcej, może polecić chorego na operacyjny zabieg wycięcia zmiany skórnej. Taka sytuacja następuje, gdy zwykłe leczenie nie wróży polepszenia, a stan schorzenia pogarsza się.

Wybierając się na wizytę do dermatologa we Wrocławiu, warto się wcześniej przygotować. Powinniśmy podać powód naszej wizyty, wiedzieć od kiedy pojawiają się u nas drażniące kłopoty, czy odczuwamy z tego powodu jakieś inne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać lekarzowi naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się minionych, poważnych chorób, tych teraźniejszych, a także leków, które bierzemy w sposób bieżący.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźOlsztynPoznańRzeszówSzczecinWarszawa.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ we Wrocławiu.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Kurzajki - co to takiego, jak się ich pozbyć

Kurzajki - co to takiego, jak się ich pozbyć
Mogą nas dotknąć w każdym wieku, choć zdecydowanie częściej dotyczą starszych dzieci i dorosłych, wyglądają niegroźnie, ale koniecznie trzeba je leczyć. Kurzajki to bardzo zakaźna przypadłość, wywoływana przez wirus brodawczaka ludzkiego.

Komary, meszki, kleszcze - nieprzyjemne, ale bywają też groźne

Komary, meszki, kleszcze - nieprzyjemne, ale bywają też groźne
Ugryzienie komara, meszki czy kleszcza jest nieprzyjemne, ale zazwyczaj niegroźne. Jeśli jednak bąble puchną i swędzą ponad miarę, z kolei miejsce, gdzie tkwił kleszcz, robi się czerwone, koniecznie trzeba iść do lekarza. Jest to szczególnie ważne w przypadku kleszczy, które mogą, ale nie muszą przenosić zapalenie mózgu i boreliozę.

Czy opalenizna jest zdrowa dla skóry?

Czy opalenizna jest zdrowa dla skóry?
Promienie słoneczne sprzyjają niezbędnej dla organizmu syntezie witaminy D, mają działanie antydepresyjne. Jednak słońce może też wywołać nieodwracalne uszkodzenia skóry i przyspieszyć proces starzenia.