Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Łódź

Endokrynolog Łódź prywatnie

Wg. stanu na dzień 07-12-2023 w Łodzi jest 2 lekarzy endokrynologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy dostępny termin jest za 4 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 299 złotych.

Endokrynolog Łódź prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest specjalistą, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się obraca, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona przemian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Należą do nich m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa albo jajniki. Endokrynolog na prywatnych wizytach zaczyna wstępny wywiad i obserwację, a później podejmuje właściwe i sprecyzowane leczenie.

Lekarz wstępnie rozpoznaje czy dany gruczoł produkuje za mało hormonów, czy wręcz przeciwnie - zachodzi ich nadprodukcja. Zadaniem endokrynologa w Łodzi jest znalezienie przyczyny takiego stanu, jego diagnostyka oraz ewentualne leczenie. To bardzo zawiła dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez lekarza chorób, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet, jak i mężczyzn) oraz zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie konieczności podjęcia następnych badań, lekarz może skierować chorego do innego lekarza na dany zabieg.

Przed udaniem się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem internistą. Powodem do takiej wizyty mogą być np. nagłe skoki masy ciała, niezdrowe owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), zbyt małe lub duże libido, a także skrajne problemy ze snem. W trakcie badania warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także opisać choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokGdańskKrakówRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Łodzi.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Udar może mieć także trzydziestolatek

Udar może mieć także trzydziestolatek
Myślisz, że jak masz 25 czy 35 lat nie grozi ci udar mózgu? Jesteś w błędzie. Co roku 80 tys. osób w Polsce ma udar. Ok. 5 proc. z nich jest w młodym wieku. Zobacz, kto jest w grupie ryzyka.

Delfinoterapia – co to jest i dla kogo?

Delfinoterapia – co to jest i dla kogo?
Delfinoterapia to rodzaj animaloterapii wspomagającej terapię osoby niepełnosprawnej. Kontakt z delfinem i ćwiczenia w wodzie odprężają, wyciszają i przyspieszają rehabilitację ruchową.

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?

Do jakiego specjalisty potrzebujesz skierowanie?
Kiedy coś się dzieje ze zdrowiem, z coraz większym niepokojem obserwuje się kolejne symptomy. Zastanawiając się, co jest nie w porządku, powinno się udać do lekarza pierwszego kontaktu. W zależności od jego diagnozy lub poczynionych obserwacji może skierować pacjenta na badania, zastosować leczenie lub wystawić skierowanie do lekarza specjalisty.