Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Katowice

Ginekolog Katowice prywatnie

Na dzień 13-04-2024 w Katowicach jest 1 specjalista ginekolog przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 4 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 269 PLN.

Ginekolog Katowice prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest rozpoznawanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia pacjentek w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Katowicach powinno się zgłaszać w przypadku wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości kobiecych, takich jak bolesne miesiączki, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w okolicach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy problemów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały ginekologa regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Katowicach to badanie cytologiczne, badanie poziomu estrogenów, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność infekcji, badanie pH pochwy, badanie morfologiczne, badanie grzybicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak zakażenia dróg moczowych, zmiany w szyjce macicy, torbiele jajników czy niepłodność. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od potrzeb pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą histeroskopia, usunięcie polipa czy usunięcie macicy. W przypadku podejrzenia nowotworu narządów płciowych, może również przeprowadzić biopsję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokBydgoszczGdańskGdyniaKrakówŁódźPoznańWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Katowicach.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Jak postępować z ofiarą gwałtu, która zgłasza się do placówki medycznej

Jak postępować z ofiarą gwałtu, która zgłasza się do placówki medycznej
Właściwe zabezpieczenie dowodów i delikatność to podstawowe zasady postępowania z ofiarami gwałtów. Lekarze powinni pamiętać, że od tego, jak potraktują zgwałconą kobietę, może zależeć to, jak szybko odzyska ona równowagę psychiczną.

Kobieta w ciąży podróżuje - czy to bezpieczne?

Kobieta w ciąży podróżuje - czy to bezpieczne?
Wiele osób zadaje sobie pytanie czy podróżowanie w ciąży jest bezpieczne i nie zaszkodzi przyszłej mamie oraz dziecku? Wszystko zależy od przebiegu ciąży, planu podróży i tego, czym zamierzamy podróżować. Warto w takiej sytuacji poradzić się lekarza.

Zmiany w systemie kształcenia lekarzy

Zmiany w systemie kształcenia lekarzy
Zmienia się system kształcenia lekarzy. Jednym z elementów tej modyfikacji jest zniesienie podyplomowego stażu. Jako ostatni odbędą go medycy, którzy ukończą studia w 2017 r. Zmiany wprowadzane są także w systemie specjalizacji.