Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Kraków

Ginekolog Kraków prywatnie

Na dzień 07-12-2023 w Krakowie jest 10 lekarzy ginekologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 249 złotych.

Ginekolog Kraków prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to doktor specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia pacjentek w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Krakowie powinno się zgłaszać w przypadku wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości kobiecych, takich jak dysmenorrhea, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w okolicach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy kłopotów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały lekarza regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Krakowie to badanie cytologiczne, badanie poziomu progesteronu, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność przeciwciał, badanie pH pochwy, badanie krwi, badanie zapalenia szyjki macicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak choroby weneryczne, nowotwory układu rozrodczego, zespoł policystycznych jajników czy niepłodność. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od potrzeb pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą badanie cytologiczne, usunięcie polipa czy sterylizacja. W przypadku podejrzenia raka narządów płciowych, może również przeprowadzić biopsję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokBydgoszczGdańskGdyniaPoznańRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Krakowie.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Cukrzyca ciążowa coraz powszechniejsza

Cukrzyca ciążowa coraz powszechniejsza
Cukrzyca ciążowa stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mamy i dziecka. Występuje u ok. 10 proc. kobiet w ciąży. Odsetek ten jednak wciąż wzrasta w związku z rozpowszechnieniem otyłości i odkładaniem macierzyństwa na później. Wcześnie diagnozując i dobrze lecząc to zaburzenie, można zapobiec jego groźnym skutkom.

Mięśniaki macicy – częsty i uciążliwy problem

Mięśniaki macicy – częsty i uciążliwy problem
Mięśniaki macicy są uważane za najczęstsze łagodne nowotwory ginekologiczne u kobiet w wieku rozrodczym. Są przyczyną uciążliwych dolegliwości – silnych krwawień, bólów brzucha, a nawet mogą utrudniać zajście w ciążę.

Folacyna potrzebna nie tylko kobietom w ciąży

Folacyna potrzebna nie tylko kobietom w ciąży
Kwas foliowy (folacyna) to związek zaliczany do witamin z grupy B. Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, nerwowego i krwiotwórczego. U kobiety w ciąży jego niedobór może prowadzić do powstania wady w rozwoju układu nerwowego u dziecka.