Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Gdańsk

Ginekolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 07-12-2023 w Gdańsku jest 5 lekarzy ginekologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 249 zł.

Ginekolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to doktor specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia kobiet w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Gdańsku powinno się zgłaszać w przypadku wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości kobiecych, takich jak dysmenorrhea, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w obszarach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy kłopotów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały specjalistę regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Gdańsku to badanie cytologiczne, badanie poziomu progesteronu, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność chorób wenerycznych, badanie pH pochwy, badanie morfologiczne, badanie zapalenia szyjki macicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak infekcje pochwy, polipy, zespoł policystycznych jajników czy ciąża pozamaciczna. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od stanu pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą badanie cytologiczne, usunięcie polipa czy sterylizacja. W przypadku podejrzenia raka narządów płciowych, może również przeprowadzić resekcję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb chorej.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokBydgoszczGdyniaKrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Gdańsku.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Jakie badania profilaktyczne wykonywać?

Jakie badania profilaktyczne wykonywać?
Badania profilaktyczne to temat, który nieustannie przewija się w rozmowach o zdrowiu. Pomimo zaleceń lekarzy, a nawet przesyłania zaproszeń na niektóre badania przesiewowe, wciąż zbyt mało Polaków i Polek decyduje się na ich wykonanie. Odmowa często tłumaczona jest strachem, niewiedzą lub brakiem czasu. Tymczasem tylko profilaktyka pozwala na wykrycie i rozpoznanie choroby, jeszcze zanim pojawią się objawy. Większość schorzeń zdiagnozowanych w stadium początkowym pozwala na lepsze możliwości terapii oraz poprawia rokowanie. Warto poświęcić swój czas i zadbać o własne zdrowie, właśnie wtedy, gdy nie trapią nas jeszcze żadne dolegliwości.

Położna towarzyszką kobiety przez całe życie

Położna towarzyszką kobiety przez całe życie
Z pomocy położnej kobieta może korzystać od okresu pokwitania do starości, a nie tylko w czasie ciąży, porodu oraz w połogu. Specjaliści zwracają uwagę, że położna powinna towarzyszyć kobiecie przez całe życie.

Nadżerka - co to jest, jak się leczy

Nadżerka - co to jest, jak się leczy
Nadżerka szyjki macicy to jedna z najczęstszych zmian narządów rodnych u kobiet. Wyglądem przypomina plamę o intensywnym, czerwonym kolorze. Nie boli, choć może dawać inne objawy, np. upławy lub krwawienia po stosunku. By ją stwierdzić, konieczna jest wizyta u ginekologa .