Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Białystok

Ginekolog Białystok prywatnie

Na dzień 07-12-2023 w Białymstoku jest 1 lekarz ginekolog przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy wolny termin jest jutro. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 220 złotych.

Ginekolog Białystok prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia dziewcząt w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Białymstoku powinno się zgłaszać w przypadku wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości żeńskich, takich jak dysmenorrhea, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w obszarach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy kłopotów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały specjalistę regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Białymstoku to badanie cytologiczne, badanie poziomu hormonów, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność przeciwciał, badanie pH pochwy, badanie krwi, badanie zapalenia szyjki macicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak choroby weneryczne, nowotwory układu rozrodczego, zespoł policystycznych jajników czy niepłodność. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od stanu pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą badanie cytologiczne, krioterapia czy inseminacja. W przypadku podejrzenia nowotworu narządów płciowych, może również przeprowadzić ekskozję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb chorej.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskGdyniaKrakówŁódźPoznańRzeszówWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Białymstoku.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Tygodnie ciąży - jak liczyć i dlaczego warto?

Tygodnie ciąży - jak liczyć i dlaczego warto?
Okres ciąży jest w życiu kobiety wyjątkowy - rozwija się w niej nowe życie. Poszczególne tygodnie ciąży to kolejne etapy rozwoju płodu, które w różny sposób wpływają na przyszłą matkę. Warunkują również możliwość bezpiecznego podejmowania niektórych działań. Przeczytaj, w jaki sposób można liczyć tygodnie ciąży oraz dlaczego warto to robić.

Hormony wpływają na nasz nastrój

Hormony wpływają na nasz nastrój
Przygnębienie aż po skłonność do depresji w okresie przekwitania, czy zaburzenia emocjonalne towarzysząca wielu kobietom w ciąży – to w wielu przypadkach efekt hormonów, które znacząco wpływają na nasz nastrój.

In vitro nie zwiększa ryzyka wad wrodzonych

In vitro nie zwiększa ryzyka wad wrodzonych
Dzieciom, które urodziły dzięki in vitro, nie grozi upośledzenie umysłowe ani autyzm. Po zabiegach zapłodnienia pozaustrojowego wcale nie rodzi się więcej dzieci z wadami wrodzonymi – przekonują specjaliści.