Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Białystok

Ginekolog Białystok prywatnie

Na dzień 23-06-2024 w Białymstoku jest 2 lekarzy ginekologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy wolny termin jest za 3 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 200-220 złotych.

Ginekolog Białystok prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia dziewcząt w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Białymstoku powinno się zgłaszać w przypadku wystąpienia różnego rodzaju dolegliwości żeńskich, takich jak dysmenorrhea, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w obszarach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy kłopotów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały specjalistę regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Białymstoku to badanie cytologiczne, badanie poziomu hormonów, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność przeciwciał, badanie pH pochwy, badanie krwi, badanie zapalenia szyjki macicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak choroby weneryczne, nowotwory układu rozrodczego, zespoł policystycznych jajników czy niepłodność. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od stanu pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą badanie cytologiczne, krioterapia czy inseminacja. W przypadku podejrzenia nowotworu narządów płciowych, może również przeprowadzić ekskozję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb chorej.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKatowiceKrakówŁódźPoznańRzeszówWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Białymstoku.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Położna tylko do porodu? To mit.

Położna tylko do porodu? To mit.
Dzisiejsza położna ma towarzyszyć kobiecie na różnych etapach jej życia. W związku z tym potrafi odnaleźć się w wielu sytuacjach, nie tylko tych związanych z porodem. Sprawdź, w czym położna może Ci pomóc.

Najczęstsze mity o szczepieniach przeciwko grypie

Najczęstsze mity o szczepieniach przeciwko grypie
Grypa jest chorobą niezbyt groźną, szczepienia przeciwko niej są mało skuteczne, a w razie zakażenia wystarczy wygrzać się w łóżku i łykać witaminę C – takie mity na temat grypy najczęściej pokutują wśród Polaków.

Czy klimat może leczyć – o kuracjach uzdrowiskowych

Czy klimat może leczyć – o kuracjach uzdrowiskowych
Wykorzystywanie naturalnych zasobów przyrody w celach leczniczych ma bardzo długą, sięgającą czasów starożytnych tradycję. Współczesne badania potwierdziły terapeutyczne działanie wód mineralnych, borowiny i klimatu.