Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Poznań

Ginekolog Poznań prywatnie

Wg. stanu na dzień 07-12-2023 w Poznaniu jest 6 lekarzy ginekologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 249-250 zł.

Ginekolog Poznań prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to doktor specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia kobiet w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Poznaniu powinno się zgłaszać w przypadku pojawienia się różnego rodzaju dolegliwości kobiecych, takich jak bóle menstruacyjne, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w okolicach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy problemów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały specjalistę regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Poznaniu to badanie cytologiczne, badanie poziomu estrogenów, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność przeciwciał, badanie pH pochwy, badanie morfologiczne, badanie zapalenia szyjki macicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak infekcje pochwy, polipy, torbiele jajników czy niepłodność. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od potrzeb pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą laparoskopia, usunięcie polipa czy usunięcie macicy. W przypadku podejrzenia raka narządów płciowych, może również przeprowadzić biopsję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskGdyniaKrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Poznaniu.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Cukrzyca ciążowa coraz powszechniejsza

Cukrzyca ciążowa coraz powszechniejsza
Cukrzyca ciążowa stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mamy i dziecka. Występuje u ok. 10 proc. kobiet w ciąży. Odsetek ten jednak wciąż wzrasta w związku z rozpowszechnieniem otyłości i odkładaniem macierzyństwa na później. Wcześnie diagnozując i dobrze lecząc to zaburzenie, można zapobiec jego groźnym skutkom.

Ciąża a koronawirus. Sprawdź, czego można się spodziewać

Ciąża a koronawirus. Sprawdź, czego można się spodziewać
Epidemia choroby wywołanej przez nieznany wcześniej patogen wywołuje szczególne obawy u ciężarnych kobiet. Specjaliści w Polsce wydali specjalne zalecenia dotyczące opieki okołoporodowej. Wynika z nich m.in., że porody rodzinne nie są obecnie rekomendowane. Sprawdź, czego może spodziewać się ciężarna przed porodem i w jego trakcie. 

Specjalizacje deficytowe

Specjalizacje deficytowe
W Polsce brakuje m.in. specjalistów hematologii, geriatrii, medycyny ratunkowej, neonatologii, pediatrii, psychiatrii dzieci i młodzieży oraz stomatologii dziecięcej. Oznacza to, że rezydenci, które wybiorą te specjalizacje, otrzymają wyższe wynagrodzenie.