Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Wrocław

Ginekolog Wrocław prywatnie

Wg. stanu na 18-06-2024 we Wrocławiu jest 5 specjalistów ginekologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy wolny termin jest dziś. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 269 zł.

Ginekolog Wrocław prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest rozpoznawanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia kobiet w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa we Wrocławiu powinno się zgłaszać w przypadku wystąpienia różnego typu dolegliwości żeńskich, takich jak dysmenorrhea, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w obszarach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy problemów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały lekarza regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie we Wrocławiu to badanie cytologiczne, badanie poziomu progesteronu, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność chorób wenerycznych, badanie pH pochwy, badanie morfologiczne, badanie grzybicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak infekcje pochwy, zmiany w szyjce macicy, torbiele jajników czy ciąża pozamaciczna. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od stanu pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą badanie cytologiczne, konizacja czy wstawienie wkładki domacicznej. W przypadku podejrzenia nowotworu narządów płciowych, może również przeprowadzić ekskozję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb chorej.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokBydgoszczGdańskGdyniaKatowiceŁódźPoznańRzeszów.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ we Wrocławiu.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Mięśniaki macicy – częsty i uciążliwy problem

Mięśniaki macicy – częsty i uciążliwy problem
Mięśniaki macicy są uważane za najczęstsze łagodne nowotwory ginekologiczne u kobiet w wieku rozrodczym. Są przyczyną uciążliwych dolegliwości – silnych krwawień, bólów brzucha, a nawet mogą utrudniać zajście w ciążę.

Zespoły psychologiczne w szpitalach - jak pomagają

Zespoły psychologiczne w szpitalach - jak pomagają
Pomagają wrócić do równowagi psychicznej po traumatycznych przejściach związanych z chorobą czy operacją. W sytuacji kryzysowej wspierają pacjenta i jego rodzinę. Zespoły psychologów szpitalnych nie są standardem w polskich szpitalach - zapewnienie pomocy psychologicznej pacjentom zależy od dyrekcji placówki.

Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć

Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć
Codzienne chodzenie w szpilkach, częste podróże samolotem, gorące kąpiele – takie przyjemności nie służą naszym nogom. Jeśli do tego dochodzą papierosy i zażywanie hormonów, lepiej obejrzeć dokładnie swoje nogi. Albo już zauważysz pajączki lub żylaki, albo to kwestia czasu. Można ten czas opóźnić.