Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Warszawa

Ginekolog Warszawa prywatnie

Na dzień 07-12-2023 w Warszawie jest 7 specjalistów ginekologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 4 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 269-270 PLN.

Ginekolog Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest rozpoznawanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia dziewcząt w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Warszawie powinno się zgłaszać w przypadku pojawienia się różnego rodzaju dolegliwości kobiecych, takich jak dysmenorrhea, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w okolicach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy problemów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały ginekologa regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Warszawie to badanie cytologiczne, badanie poziomu progesteronu, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność przeciwciał, badanie pH pochwy, badanie moczu, badanie grzybicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak zakażenia dróg moczowych, nowotwory układu rozrodczego, zespoł policystycznych jajników czy niepłodność. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od potrzeb pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą histeroskopia, usunięcie polipa czy usunięcie macicy. W przypadku podejrzenia nowotworu narządów płciowych, może również przeprowadzić ekskozję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokBydgoszczGdańskGdyniaKrakówŁódźPoznańRzeszów.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Warszawie.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Program badań prenatalnych

Program badań prenatalnych
Poród w późnym wieku sprawia, że wzrasta ryzyko wystąpienia patologii płodu. Tymczasem systematycznie rośnie średni wiek rodzących. Według szacunków podawanych przez NFZ kobiety powyżej 35. roku życia stanowią 8-10 proc. ogólnej liczby rodzących.

Picie i palenie w ciąży ogromnym ryzykiem dla dziecka

Picie i palenie w ciąży ogromnym ryzykiem dla dziecka
Lekarze postulują całkowite odstawienie używek na czas ciąży: picie alkoholu grozi poważnymi uszkodzeniami płodu, rzutującymi na dalsze życie dziecka, negatywne skutki niesie też palenie papierosów - przestrzegają.

Bolesne miesiączki mogą być objawem endometriozy

Bolesne miesiączki mogą być objawem endometriozy
Dziewczęta i młode kobiety nie powinny bagatelizować silnych bólów miesiączkowych - u niektórych mogą być one objawem endometriozy, groźnej i przewlekłej choroby. Wczesne jej wykrycie pozwala zmniejszyć dolegliwości i uniknąć wielu powikłań.