Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Warszawa

Ginekolog Warszawa prywatnie

Na dzień 13-06-2024 w Warszawie jest 7 specjalistów ginekologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 289-300 PLN.

Ginekolog Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to lekarz specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest rozpoznawanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia dziewcząt w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Warszawie powinno się zgłaszać w przypadku pojawienia się różnego rodzaju dolegliwości kobiecych, takich jak dysmenorrhea, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w okolicach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy problemów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały ginekologa regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Warszawie to badanie cytologiczne, badanie poziomu progesteronu, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność przeciwciał, badanie pH pochwy, badanie moczu, badanie grzybicy. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak zakażenia dróg moczowych, nowotwory układu rozrodczego, zespoł policystycznych jajników czy niepłodność. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od potrzeb pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą histeroskopia, usunięcie polipa czy usunięcie macicy. W przypadku podejrzenia nowotworu narządów płciowych, może również przeprowadzić ekskozję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokGdańskGdyniaKatowiceKrakówPoznańRzeszówWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Warszawie.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Górskie wycieczki nie są dla wszystkich

Górskie wycieczki nie są dla wszystkich
Górskie wycieczki zwiększają wydolność organizmu, pozwalają zgubić zbędne kilogramy. Nie wszyscy jednak powinni ruszać na górskie szlaki. Osoby z nadciśnieniem lub niedociśnieniem, chorujący na serce, w górach mogą narobić sobie kłopotów.

Badanie ginekologiczne w Polsce: wciąż sfera tabu i wstydu

Badanie ginekologiczne w Polsce: wciąż sfera tabu i wstydu
Ponad 3 miliony kobiet w Polsce odczuwa tak silne poczucie wstydu, że rezygnuje z wizyt ginekologa. Ten dyskomfort lepiej jednak oswoić i przełamać, a do ginekologa zgłaszać się nie tylko wtedy, gdy dzieje się coś niepokojącego, a na regularne kontrole – najlepiej raz w roku.

Cukrzyca ciążowa coraz powszechniejsza

Cukrzyca ciążowa coraz powszechniejsza
Cukrzyca ciążowa stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mamy i dziecka. Występuje u ok. 10 proc. kobiet w ciąży. Odsetek ten jednak wciąż wzrasta w związku z rozpowszechnieniem otyłości i odkładaniem macierzyństwa na później. Wcześnie diagnozując i dobrze lecząc to zaburzenie, można zapobiec jego groźnym skutkom.