Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Laryngolog
  3. Katowice

Laryngolog Katowice prywatnie

Na dzień 22-09-2023 w Katowicach jest 2 specjalistów laryngologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 5 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 229 PLN. Spośród laryngologów 1 przyjmuje dzieci.

Laryngolog Katowice prywatnie - co musisz wiedzieć?

Laryngologia jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem i rozpoznawaniem dolegliwości dotyczących gardła. Laryngolodzy specjalizują się w leczeniu chorób takich jak: bóle gardła czy zapalenie ucha środkowego. Laryngolodzy przeprowadzają badania i diagnostykę z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi takich jak endoskopy.

Laryngolog specjalizuje się w leczeniu schorzeń związanych z narządami głosu i oddychania, w tym chorób gardła, jamy nosowej, uszu i szyi. Często diagnozuje i leczy zapalenie krtani, zapalenie zatok, polipy nosa, zaburzenia głosu i guzy szyi. W przypadku poważniejszych chorób, takich jak rak krtani, laryngolog może współpracować z innymi specjalistami w celu zapewnienia najlepszej możliwej opieki.

Laryngolog prywatnie w Katowicach może zlecić szereg badań, aby dokładnie zdiagnozować pacjenta. Mogą to być m.in. audiometria, endoskopowe badanie jamy ustnej i nosa, laryngoskopowe badaniestrun głosowych, tomografia komputerowa głowy. Wszystko to pozwala dokładnie zobrazować stan układu oddechowego i udać, gdy pojawiają się objawy problemów z gardłem, językiem, uszami oraz nosem. W przypadku bólu gardła, suchości w gardle, zaburzeń mowy, stłumionego głosu oraz problemów z oddychaniem przez nos należy skonsultować się z laryngologiem. Warto pamiętać, że wiele chorób gardła i uszu może mieć poważne konsekwencje, dlatego wczesna diagnoza i leczenie jest bardzo istotne.

Prywatna wizyta u laryngologa LUXMED w Katowicach - często zadawane pytania

Ile płaci się za prywatną wizytę u laryngologa w przychodniach LUX MED w Katowicach?

Ceny prywatnych wizyt zaczynają się od 229 złotych.

Jak długo czeka się w Katowicach na prywatną konsultację laryngologa?

Najszybciej można umówić się na prywatną wizytę za 5 dni.

Ilu lekarzy laryngologów jest dostępnych w placówkach LUX MED w Katowicach?

W Katowicach przyjmuje 2 specjalistów laryngologów.

Czy do odbycia komercyjnej wizyty u lekarza laryngologa w Katowicach wymagane jest skierowanie?

Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Czy laryngolodzy w LUX MED przyjmują również dzieci?

Tak, w Katowicach można umówić się do 1 lekarza dziecięcego.

Laryngolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKrakówPoznańRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również laryngologa na NFZ w Katowicach.

Laryngolog prywatnie - polecane artykuły

Kataru u dzieci nie należy lekceważyć

Kataru u dzieci nie należy lekceważyć
Katar, z pozoru niegroźna dolegliwość, może prowadzić do groźnych powikłań. Wywołuje kaszel. Może być przyczyną infekcji gardła czy zapalenia oskrzeli. Najgroźniejszym powikłaniem długo utrzymującego się, źle leczonego kataru, jest zapalenie ucha.

Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić

Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić
U większości ludzi przegroda nosowa jest w jakimś stopniu skrzywiona. Najczęściej nie powoduje to żadnych problemów. Ale nie zawsze. Jeśli są problemy z oddychaniem, mamy poczucie zatkania w jednej części nosa, często doświadczamy krwawień z nosa, często przydarza się zapalenie zatok, lepiej udać się do laryngologa. W końcu od jakości tego, jak oddychamy, zależy praca wszystkich układów w naszym organizmie.

Szczepienie przeciwko grypie pozwoli uniknąć poważnych powikłań

Szczepienie przeciwko grypie pozwoli uniknąć poważnych powikłań
Warto zaszczepić się przeciwko grypie, aby uniknąć zachorowania i powikłań pogrypowych. Powikłania są często nieodwracalne - radzi kierownik Zakładu Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego prof. Lidia Brydak.