Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Laryngolog
  3. Katowice

Laryngolog Katowice prywatnie

Na dzień 29-02-2024 w Katowicach jest 2 specjalistów laryngologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 279 PLN.

Laryngolog Katowice prywatnie - co musisz wiedzieć?

Laryngologia jest dziedziną medycyny zajmującą się leczeniem i rozpoznawaniem dolegliwości dotyczących gardła. Laryngolodzy specjalizują się w leczeniu chorób takich jak: bóle gardła czy zapalenie ucha środkowego. Laryngolodzy przeprowadzają badania i diagnostykę z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi takich jak endoskopy.

Laryngolog specjalizuje się w leczeniu schorzeń związanych z narządami głosu i oddychania, w tym chorób gardła, jamy nosowej, uszu i szyi. Często diagnozuje i leczy zapalenie krtani, zapalenie zatok, polipy nosa, zaburzenia głosu i guzy szyi. W przypadku poważniejszych chorób, takich jak rak krtani, laryngolog może współpracować z innymi specjalistami w celu zapewnienia najlepszej możliwej opieki.

Laryngolog prywatnie w Katowicach może zlecić szereg badań, aby dokładnie zdiagnozować pacjenta. Mogą to być m.in. audiometria, endoskopowe badanie jamy ustnej i nosa, laryngoskopowe badaniestrun głosowych, tomografia komputerowa głowy. Wszystko to pozwala dokładnie zobrazować stan układu oddechowego i udać, gdy pojawiają się objawy problemów z gardłem, językiem, uszami oraz nosem. W przypadku bólu gardła, suchości w gardle, zaburzeń mowy, stłumionego głosu oraz problemów z oddychaniem przez nos należy skonsultować się z laryngologiem. Warto pamiętać, że wiele chorób gardła i uszu może mieć poważne konsekwencje, dlatego wczesna diagnoza i leczenie jest bardzo istotne.

Laryngolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKrakówPoznańRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również laryngologa na NFZ w Katowicach.

Laryngolog prywatnie - polecane artykuły

Szczepienie przeciwko grypie pozwoli uniknąć poważnych powikłań

Szczepienie przeciwko grypie pozwoli uniknąć poważnych powikłań
Warto zaszczepić się przeciwko grypie, aby uniknąć zachorowania i powikłań pogrypowych. Powikłania są często nieodwracalne - radzi kierownik Zakładu Krajowego Ośrodka ds. Grypy w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego prof. Lidia Brydak.

Kiedy inni mówią niewyraźnie i mamroczą

Kiedy inni mówią niewyraźnie i mamroczą
Czy na pewno dobrze słyszysz? Wiele osób jest przekonanych, że nie ma poważniejszych problemów ze słuchem, a kłopoty ze zrozumieniem, co mówią inni, tłumaczą tym, że ich rozmówcy mówią zbyt cicho lub niewyraźnie. Na ogół jednak tak nie jest.

Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić

Krzywa przegroda nosowa - jak sobie z nią poradzić
U większości ludzi przegroda nosowa jest w jakimś stopniu skrzywiona. Najczęściej nie powoduje to żadnych problemów. Ale nie zawsze. Jeśli są problemy z oddychaniem, mamy poczucie zatkania w jednej części nosa, często doświadczamy krwawień z nosa, często przydarza się zapalenie zatok, lepiej udać się do laryngologa. W końcu od jakości tego, jak oddychamy, zależy praca wszystkich układów w naszym organizmie.