Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Kraków

Okulista Kraków prywatnie

Na dzień 07-12-2023 w Krakowie jest 5 lekarzy okulistów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 259 złotych.

Okulista Kraków prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na odpłatnej wizycie u okulisty w Krakowie można liczyć na szeroką diagnostykę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny ekspert jest w stanie przeprowadzić rozszerzone badanie określające rodzaj schorzeń dotyczących widzenia lub ewentualnych wad. Oprócz tego w poradni można liczyć nie tylko na ocenę, ale również na podstawowe zabiegi operacyjne i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Lekarz w Krakowie może wykonać m.in. takie badania jak badanie ostrości widzenia, badanie dna oka, badanie obrazowe oka, USG oka, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego czy też badanie obrazowe. Dodatkowo zajmuje się pozbywaniem się ciał obcych z oczu. Prócz tego zazwyczaj w gabinecie istnieje możliwość dokonania drobnych zabiegów okulistycznych takich jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub przepłukiwanie kanalików łzowych. Standardowa wizyta rozpoczyna się od badania polegającego na analizie kondycji powiek, gałek ocznych i ich ruchomości. W dalszej kolejności okulista analizuje ostrość widzenia. Do wizyty w gabinecie okulistycznym nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy jedynie pamiętać, żeby przed wizytą zrezygnować z makijażu oczu, gdyż może to wpłynąć na badanie przedmiotowe. Prócz tego przed wkroczeniem do gabinetu konieczne jest wyjęcie szkieł kontaktowych, o ile się ich używa.

W poradni okulistycznej działającej na zasadach komercyjnych, specjalista ustala rodzaj szkieł potrzebnych do wyrównania defektów wzroku. U prywatnego okulisty można dostać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, a także leki przeznaczone do leczenia chorób oczu bądź przypadłości na tle alergicznym jak np. alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie oczu może zredukować ryzyko rozwinięcia się poważniejszych schorzeń i umożliwić skuteczną pomoc.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Krakowie.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Choroba lokomocyjna – udręka w podróży

Choroba lokomocyjna – udręka w podróży
Choroba lokomocyjna to schorzenie pojawiające się podczas poruszania różnymi środkami transportu. Uciążliwe zawroty głowy, mdłości i wymioty można minimalizować dzięki lekom i przestrzeganiu pewnych zasad.

Starczowzroczność – "choroba krótkich rąk"

Starczowzroczność – "choroba krótkich rąk"
Kończymy 40-45 lat i mamy problem z odczytaniem z bliska małych literek. Starczowzroczność bywa żartobliwie nazywana chorobą za krótkich rąk, bo oddalenie tekstu pozwala widzieć trochę lepiej. Okulary to nie jedyne wyjście. W wielu przypadkach wadę można leczyć operacyjnie, a wkrótce także doraźnie... kroplami do oczu.

Najważniejsze organizacje lekarskie w Polsce

Najważniejsze organizacje lekarskie w Polsce
W Polsce Naczelna Izba Lekarska pełni rolę samorządu lekarskiego, do którego z mocy ustawy wszyscy lekarze i dentyści posiadający prawo wykonywania zawodu w Polsce. Istnieje także szereg towarzystw medycznych, stowarzyszeń oraz związków zawodowych skupiających środowiska lekarzy.