Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Łódź

Okulista Łódź prywatnie

Wg. stanu na dzień 07-12-2023 w Łodzi jest 1 lekarz okulista przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy dostępny termin jest za 8 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 259 złotych.

Okulista Łódź prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na odpłatnej wizycie u okulisty w Łodzi można liczyć na szeroką ocenę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny specjalista jest w stanie wykonać rozszerzone badanie określające rodzaj schorzeń dotyczących widzenia lub ewentualnych wad. Oprócz tego w poradni można liczyć nie tylko na diagnostykę, ale również na proste zabiegi operacyjne i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Specjalista w Łodzi może wykonać m.in. takie diagnostykę jak badanie ostrości wzroku, badanie dna oka, diagnostykę obrazową oka, USG oka, badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego czy też badanie obrazowe. Dodatkowo zajmuje się wyciąganiem ciał obcych z oczu. Ponadto zazwyczaj w gabinecie jest możliwość przeprowadzenia drobnych operacji okulistycznych takich jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub przepłukiwanie kanalików łzowych. Zwykła wizyta rozpoczyna się od badania opierającego się na diagnozie stanu powiek, gałek ocznych i ich ruchomości. W dalszej kolejności okulista sprawdza ostrość widzenia. Do wizyty w gabinecie okulistycznym nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Powinno się jedynie pamiętać, aby przed wizytą nie wykonywać makijażu oczu, gdyż może to wpłynąć na badanie przedmiotowe. Prócz tego przed wkroczeniem do gabinetu wymagane jest wyjęcie szkieł kontaktowych, o ile się ich używa.

W gabinecie okulistycznym działającej na zasadach komercyjnych, lekarz określa formę szkieł potrzebnych do wyrównania defektów wzroku. U prywatnego lekarza można otrzymać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, a także medykamenty przeznaczone do leczenia schorzeń oczu bądź dolegliwości na tle alergicznym jak np. alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie oczu może ograniczyć ryzyko powstania poważniejszych chorób i umożliwić efektywną pomoc.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceKrakówRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Łodzi.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Cesarskie cięcie na życzenie? Specjaliści mówią: nie

Cesarskie cięcie na życzenie? Specjaliści mówią: nie
Lekarze przekonują od lat: poród przez cesarskie cięcie to większe ryzyko zdrowotne dla matki i dziecka niż poród drogami natury. Mimo to odsetek cięć cesarskich w polskich szpitalach rośnie z roku na rok. Obecnie wynosi ok. 37 proc.

Profilaktyczne badania dla mężczyzn

Profilaktyczne badania dla mężczyzn
Regularne badania to podstawa profilaktyki przeciwnowotworowej. W Polsce choroby nowotworowe są przyczyną śmierdzi aż jednej trzeciej mężczyzn w wieku 45-65 lat. Dlatego panowie powinni monitorować stan swojego zdrowia.

Letnie zagrożenia wzroku

Letnie zagrożenia wzroku
Słoneczna pogoda latem niektórych cieszy, ale może też być przyczyną problemów. Szczególnie narażone są nasze oczy, które źle znoszą  zbyt intensywne narażenie na promieniowanie UV. Zobacz, co możesz zrobić, aby uniknąć kłopotów i kiedy szukać pomocy.