Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Warszawa

Okulista Warszawa prywatnie

Na dzień 25-02-2024 w Warszawie jest 14 specjalistów okulistów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 289-319 PLN.

Okulista Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na prywatnej konsultacji u okulisty w Warszawie można liczyć na obszerną diagnostykę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny ekspert jest w stanie przeprowadzić rozszerzone badanie ustalające rodzaj chorób dotyczących wzroku lub ewentualnych wad. Dodatkowo w gabinecie można liczyć nie tylko na diagnostykę, ale także na podstawowe zabiegi operacyjne i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Lekarz w Warszawie może przeprowadzać m.in. takiego rodzaju badania jak badanie ostrości wzroku, badanie dna oka, badanie obrazowe oka, USG oka, analizę ciśnienia wewnątrzgałkowego czy też badanie obrazowe. Jednocześnie zajmuje się pozbywaniem się ciał obcych z oczu. Do tego zazwyczaj w gabinecie istnieje sposobność dokonania małych zabiegów okulistycznych takich jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub płukanie kanalików łzowych. Rutynowa wizyta zaczyna się od badania polegającego na ocenie stanu powiek, gałek ocznych i ich ruchomości. Poza tym specjalista bada ostrość widzenia. Do badania w poradni okulistycznej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać, aby przed badaniem zrezygnować z makijażu oczu, gdyż może to wpłynąć na badanie przedmiotowe. Ponadto przed wejściem do gabinetu niezbędne jest wyjęcie szkieł kontaktowych, jeśli się je ma.

W poradni okulistycznej działającej na zasadach komercyjnych, lekarz ustala rodzaj okularów potrzebnych do korekcji wad wzroku. U prywatnego okulisty można uzyskać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, a także leki dedykowane do leczenia schorzeń oczu albo przypadłości na tle alergicznym jak np. alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie wzroku pozwala zmniejszyć niebezpieczeństwo rozwinięcia się poważniejszych schorzeń i umożliwić skuteczną kurację.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceKrakówŁódźRzeszówWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Warszawie.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Badania przesiewowe pomogą wykryć jaskrę

Badania przesiewowe pomogą wykryć jaskrę
Jaskra to schorzenie oczu, które prowadzi do postępującego i nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego, a nieleczone - nawet do utraty wzroku. Dlatego warto skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry.

Profilaktyczne badania dla mężczyzn

Profilaktyczne badania dla mężczyzn
Regularne badania to podstawa profilaktyki przeciwnowotworowej. W Polsce choroby nowotworowe są przyczyną śmierdzi aż jednej trzeciej mężczyzn w wieku 45-65 lat. Dlatego panowie powinni monitorować stan swojego zdrowia.

Działalność medycznych towarzystw naukowych

Działalność medycznych towarzystw naukowych
Wspierają rozwój nauki w swoich dziedzinach, prowadzą działalność wydawniczą, organizują zjazdy i posiedzenia naukowe, upowszechniają efekty badań - to tylko niektóre aspekty działalności medycznych towarzystw naukowych.