Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Okulista
  3. Warszawa

Okulista Warszawa prywatnie

Na dzień 21-03-2023 w Warszawie jest 12 specjalistów okulistów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 279 PLN. Spośród lekarzy 7 przyjmuje dzieci.

Okulista Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Na prywatnej konsultacji u okulisty w Warszawie można liczyć na obszerną diagnostykę w obrębie oka. Lekarz okulista jako jedyny ekspert jest w stanie przeprowadzić rozszerzone badanie ustalające rodzaj chorób dotyczących wzroku lub ewentualnych wad. Dodatkowo w gabinecie można liczyć nie tylko na diagnostykę, ale także na podstawowe zabiegi operacyjne i na udzielenie pierwszej pomocy w obrębie wzroku.

Lekarz w Warszawie może przeprowadzać m.in. takiego rodzaju badania jak badanie ostrości wzroku, badanie dna oka, badanie obrazowe oka, USG oka, analizę ciśnienia wewnątrzgałkowego czy też badanie obrazowe. Jednocześnie zajmuje się pozbywaniem się ciał obcych z oczu. Do tego zazwyczaj w gabinecie istnieje sposobność dokonania małych zabiegów okulistycznych takich jak usunięcie gradówki, zmian powiekowych lub płukanie kanalików łzowych. Rutynowa wizyta zaczyna się od badania polegającego na ocenie stanu powiek, gałek ocznych i ich ruchomości. Poza tym specjalista bada ostrość widzenia. Do badania w poradni okulistycznej nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Należy tylko pamiętać, aby przed badaniem zrezygnować z makijażu oczu, gdyż może to wpłynąć na badanie przedmiotowe. Ponadto przed wejściem do gabinetu niezbędne jest wyjęcie szkieł kontaktowych, jeśli się je ma.

W poradni okulistycznej działającej na zasadach komercyjnych, lekarz ustala rodzaj okularów potrzebnych do korekcji wad wzroku. U prywatnego okulisty można uzyskać receptę na okulary lub szkła kontaktowe, a także leki dedykowane do leczenia schorzeń oczu albo przypadłości na tle alergicznym jak np. alergiczne zapalenie spojówek. Profilaktyczne badanie wzroku pozwala zmniejszyć niebezpieczeństwo rozwinięcia się poważniejszych schorzeń i umożliwić skuteczną kurację.

Prywatna wizyta u okulisty LUXMED w Warszawie - często zadawane pytania

Ile płaci się za prywatną wizytę u okulisty w przychodniach LUX MED w Warszawie?

Ceny prywatnych konsultacji zaczynają się od 279 PLN.

Jak długo czeka się w Warszawie na odpłatną pomoc okulisty?

Najszybciej można umówić się na prywatną wizytę za 1 dzień.

Ilu lekarzy okulistów jest dostępnych w placówkach Grupy LUX MED w Warszawie?

W Warszawie przyjmuje 12 specjalistów okulistów.

Czy do odbycia komercyjnej wizyty u lekarza okulisty w Warszawie wymagane jest skierowanie?

Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Czy okuliści w LUX MED przyjmują również dzieci?

Tak, w Warszawie można umówić się do 7 specjalistów dziecięcych.

Okuliści są również dostępni w innych miastach: KatowiceKrakówŁódźRzeszówWrocław.

W serwisie znajdziesz również okulistę na NFZ w Warszawie.

Okulista prywatnie - polecane artykuły

Laserowa korekcja wzroku

Laserowa korekcja wzroku
Dzięki laserowej korekcji wzroku możliwa jest jego poprawa w takim stopniu, że zbędne jest noszenie okularów czy soczewek kontaktowych. Zabieg ten jest jednak drogi - cena za jedno oko to 1500-3500 zł, w zależności od wybranej metody.

Nadwrażliwość na środki kontrastowe - poważny problem

Nadwrażliwość na środki kontrastowe - poważny problem
Nawet 6 proc. pacjentów, którzy otrzymują środki kontrastowe niezbędne do wykonania specjalistycznych badań obrazowych, reaguje na nie nadwrażliwością – mówi doc. Joanna Glück alergolog z Uniwersyteckiego Centrum Okulistyki i Onkologii w Katowicach .

Jak sobie radzimy na wieść o ciężkiej chorobie

Jak sobie radzimy na wieść o ciężkiej chorobie
Szok, niedowierzanie, wyrzuty sumienia, rozpacz, napady lęku – to emocje towarzyszące osobie, która dowiaduje się o poważnej, zagrażającej życiu chorobie. W poradzeniu sobie z nimi może pomóc lekarz przekazujący diagnozę, rodzina, a - w razie potrzeby - psycholog i psychiatra.