Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Poznań

Reumatolog Poznań prywatnie

Wg. stanu na dzień 22-09-2023 w Poznaniu jest 2 lekarzy reumatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 3 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 219-249 zł. Spośród specjalistów 1 przyjmuje dzieci.

Reumatolog Poznań prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się terapią chorób związanych z układem krążenia i stawów. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzenie stawów, zapalenie mięśni i tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący prywatnie w Poznaniu zbiera wywiad i wykonuje badania dotykowe, takie jak badanie stawów i mięśni, aby zdiagnozować chorobę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak RTG, tomografia komputerowa (CT) i MRI, aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, leki zmieniające przebieg choroby i fizjoterapię. W niektórych przypadkach, interwencja chirurgiczna może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak odpowiednie odżywianie i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród dysfunkcji, z którymi radzą sobie reumatolodzy znajdują się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów, choroba Sjogrena, artropatie, zapalenie kości i szpiku, zapalenie więzadeł, spondyloartropatie, reaktywne zapalenie stawów, infekcyjne zapalenie stawów. Reumatolodzy w Poznaniu pomagają swoim pacjentom leczyć bóle stawów i kości, a także dostarczają im informacji na temat możliwych sposobów zarządzania bólem.

Prywatna wizyta u reumatologa LUXMED w Poznaniu - często zadawane pytania

Jak dużo kosztuje prywatna wizyta u reumatologa w placówkach LUX MED w Poznaniu?

Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 219-249 zł.

Ile wynosi czas oczekiwania w Poznaniu na prywatną wizytę u reumatologa?

Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną wizytę za 3 dni.

Jak wielu specjalistów reumatologów jest dostępnych w placówkach Grupy LUX MED w Poznaniu?

W Poznaniu dostępnych jest 2 lekarzy reumatologów.

Czy do odbycia prywatnej wizyty u specjalisty reumatologa w Poznaniu wymagane jest skierowanie?

Nie, odpłatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Czy reumatolodzy w LUX MED przyjmują również dzieci?

Tak, w Poznaniu można zarejestrować do 1 lekarza dziecięcego.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKrakówRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Poznaniu.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

RZS i depresja często idą w parze

RZS i depresja często idą w parze
Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to częste odczuwanie bólu. Nie tylko z powodu tego cierpienia czy świadomości posiadania nieuleczalnej choroby pacjenci z RZS często mają depresję. Badania wskazują, że niewiele z nich zajmuje się jednak tym zaburzeniem. Tymczasem depresji nie warto lekceważyć.

Choroby autoimmunologiczne - choroby, w których organizm niszczy własne komórki

Choroby autoimmunologiczne - choroby, w których organizm niszczy własne komórki
Choroby autoimmunologiczne to schorzenia, w których organizm, źle odczytując pewne sygnały układu odpornościowego, zaczyna niszczyć własne komórki. Są nieuleczalne, ale dzięki odpowiednio dobranej terapii, wielu chorych może prowadzić aktywne życie.

RZS często towarzyszy depresja

RZS często towarzyszy depresja
Chorujesz na reumatoidalne zapalenie stawów? Masz bliskiego cierpiącego na tę przewlekłą chorobę? Warto wiedzieć, że w parze z RZS często idzie depresja. Można ją leczyć, podobnie jak i RZS. Dzięki właściwej terapii pacjenci mogą żyć całkiem normalnie, a nawet tańczyć w balecie Opery Narodowej.