Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Poznań

Reumatolog Poznań prywatnie

Wg. stanu na dzień 29-02-2024 w Poznaniu jest 2 lekarzy reumatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 4 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 239-289 zł.

Reumatolog Poznań prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się terapią chorób związanych z układem krążenia i stawów. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, uszkodzenie stawów, zapalenie mięśni i tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący prywatnie w Poznaniu zbiera wywiad i wykonuje badania dotykowe, takie jak badanie stawów i mięśni, aby zdiagnozować chorobę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak RTG, tomografia komputerowa (CT) i MRI, aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, leki przeciwbólowe, leki zmieniające przebieg choroby i fizjoterapię. W niektórych przypadkach, interwencja chirurgiczna może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak odpowiednie odżywianie i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród dysfunkcji, z którymi radzą sobie reumatolodzy znajdują się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów, choroba Sjogrena, artropatie, zapalenie kości i szpiku, zapalenie więzadeł, spondyloartropatie, reaktywne zapalenie stawów, infekcyjne zapalenie stawów. Reumatolodzy w Poznaniu pomagają swoim pacjentom leczyć bóle stawów i kości, a także dostarczają im informacji na temat możliwych sposobów zarządzania bólem.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKrakówRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Poznaniu.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

Bóle wzrostowe pojawiają się u dzieci, które szybko rosną

Bóle wzrostowe pojawiają się u dzieci, które szybko rosną
Dziecko skarży się na bóle nóg, które nasilają się w okresie intensywnego wzrostu? Być może są to bóle wzrostowe, które mogą pojawić się u dzieci trzy-pięcioletnich. Jednak wyłącznie u tych, które szybko rosną.

Bolą stawy - idź do reumatologa

Bolą stawy - idź do reumatologa
Podstawowym objawem, który skłania do szukania pomocy u reumatologa , jest ból stawów. Wielu pacjentów odkłada jednak wizytę u reumatologa, czekając, aż dolegliwości "przejdą same". W rezultacie trafiają do specjalisty dopiero w momencie, gdy ból uniemożliwia im normalne funkcjonowanie. A to błąd.

RZS często towarzyszy depresja

RZS często towarzyszy depresja
Chorujesz na reumatoidalne zapalenie stawów? Masz bliskiego cierpiącego na tę przewlekłą chorobę? Warto wiedzieć, że w parze z RZS często idzie depresja. Można ją leczyć, podobnie jak i RZS. Dzięki właściwej terapii pacjenci mogą żyć całkiem normalnie, a nawet tańczyć w balecie Opery Narodowej.