Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Reumatolog
  3. Warszawa

Reumatolog Warszawa prywatnie

Na dzień 22-02-2024 w Warszawie jest 5 specjalistów reumatologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 289-309 PLN.

Reumatolog Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Reumatologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób dotyczących krążenia i stawów. Specjaliści z tej dziedziny zajmują się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń takich jak: artretyzm, reumatoidalne zapalenie stawów, zapalenie stawów, zapalenie mięśni i tkanek łącznych.

Reumatolog przyjmujący prywatnie w Warszawie zbiera wywiad i wykonuje badania dotykowe, takie jak badanie stawów i tkanek, aby postawić diagnozę. Mogą także wykonać dodatkowe badania, takie jak RTG, tomografia komputerowa (CT) i rezonans magnetyczny (MRI), aby uzyskać lepsze zrozumienie stanu pacjenta.

Leczenie reumatologiczne może obejmować leki przeciwzapalne, środki przeciwbólowe, leki modyfikujące chorobę i terapię ruchową. W niektórych przypadkach, interwencja chirurgiczna może być konieczna. Reumatolog prywatnie może również zalecić zmiany w stylu życia, takie jak dieta i ćwiczenia fizyczne, aby pomóc pacjentowi złagodzić objawy.

Wśród chorób objętych ich specjalizacją znajdują się między innymi RA, zapalenie stawów, choroba Sjogrena, artropatie, zapalenie kości i szpiku, zapalenie ścięgien, spondyloartropatie, reaktywne zapalenie stawów, infekcyjne zapalenie stawów. Reumatolodzy w Warszawie pomagają swoim pacjentom leczyć bóle stawów i kości, a także dostarczają im informacji na temat skutecznych metod kontrolowania bólu.

Reumatolodzy są również dostępni w innych miastach: BydgoszczGdańskKrakówPoznańRzeszów.

W serwisie znajdziesz również reumatologa na NFZ w Warszawie.

Reumatolog prywatnie - polecane artykuły

Czy klimat może leczyć – o kuracjach uzdrowiskowych

Czy klimat może leczyć – o kuracjach uzdrowiskowych
Wykorzystywanie naturalnych zasobów przyrody w celach leczniczych ma bardzo długą, sięgającą czasów starożytnych tradycję. Współczesne badania potwierdziły terapeutyczne działanie wód mineralnych, borowiny i klimatu.

RZS często towarzyszy depresja

RZS często towarzyszy depresja
Chorujesz na reumatoidalne zapalenie stawów? Masz bliskiego cierpiącego na tę przewlekłą chorobę? Warto wiedzieć, że w parze z RZS często idzie depresja. Można ją leczyć, podobnie jak i RZS. Dzięki właściwej terapii pacjenci mogą żyć całkiem normalnie, a nawet tańczyć w balecie Opery Narodowej.

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka
Zespół cieśni nadgarstka (ZCN) objawia się bólem, mrowieniem w nadgarstku i palcach. Chorzy mają trudności z zaciśnięciem pięści, skarżą się na osłabienie chwytu. Może być wynikiem uprawianego sportu (tenis, badminton) lub wykonywanej pracy (szycie, praca przy komputerze).