Na dzień 21-04-2025 w Lublinie działa 11 placówek udzielających na NFZ świadczenia gastrolog. Najwięcej w dzielnicy Śródmieście (5), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Wieniawa (2), Czuby Północne (1), Konstantynów (1) i Węglin Południowy (1). Średni czas oczekiwania to 214 dni. Najkrócej czeka się 94 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 324 dni.
W województwie lubelskim jest jeszcze 14 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest gastrolog. Kolejka w nich wynosi średnio 219 dni.
Gastrolog na NFZ i prywatnie w Lublinie - co musisz wiedzieć?
Gastroenterolog to lekarz zajmujący się profilaktyką oraz leczeniem chorób żołądkowo-jelitowych. Wizyta u gastrologa w Lublinie pozwala na rozpoznanie szeregu chorób, takich jak wrzody żołądka i dwunastnicy, celiakia, zapalenie żołądka, choroba Leśniowskiego-Crohna, IBS, a także nowotwory układu pokarmowego. Wskazaniem do wizyty u gastrologa są następujące objawy: mdłości, częste wzdęcia i gazy, bóle brzucha występujące po posiłku, zgaga, biegunki lub zaparcia, uczucie ciężkości oraz pojawienie się krwi w stolcu. Przyczyną do niepokoju może być też drastyczny spadek wagi pacjenta.
Wśród badań świadczonych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia w Lublinie znajdują się USG jamy brzusznej, tomografia komputerowa brzucha, rezonans magnetyczny, badania morfologiczne krwi, RTG jamy brzusznej z kontrastem, gastroskopia i kolonoskopia. Poradnie z Lublina oferują też wykonanie testu wykrywającego bakterię helicobacter pylori odpowiedzialnej za powstawanie różnych chorób.
Lekarz może zlecić gastroskopię w celu zdiagnozowania przyczyny uciążliwych problemów trawiennych. Przed badaniem należy odpowiednio się przygotować – już kilka dni wcześniej obowiązuje ścisła dieta, a w dniu zabiegu nie powinno się spożywać żadnego posiłku osiem godzin przed jego wykonaniem. Picie oraz palenie papierosów trzeba z kolei skończyć najpóźniej na cztery godziny przed badaniem. Samo badanie nie jest bolesne, choć może powodować dyskomfort. Podobnym zabiegiem jest kolonoskopia. Dotyczy jelita grubego i cienkiego. Na dzień przed zabiegiem należy koniecznie oczyścić okrężnicę. W tym celu przygotowuje się specjalny preparat do picia, ułatwiający wydalenie zalegających resztek pokarmowych.
Gastrolog na NFZ - dostępność w Lublinie
Konsultacja prywatne lub na NFZ u gastrologa w Lublinie - często zadawane pytania
Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ u gastrologa?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u gastrologa to 214 dni.
Ile jest placówek w Lublinie, w których przyjmuje gastrolog na NFZ?
Aktualnie w Lublinie jest 11 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez NFZ przyjmuje gastrolog.
Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze przyjmują gastrolodzy na NFZ?
Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 14 ośrodków, w których przyjmuje gastrolog na NFZ.
Szukasz gastroenterologa na NFZ?
Dzień dobry, W kategorii Gastrolog znajdują się informacje
o wolnych terminach na świadczenia: