Na dzień 02-07-2025 we Wrocławiu działają 32 placówki udzielające na NFZ świadczenia laryngolog. Najwięcej w dzielnicy Szczepin (3), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Biskupin (2), Nadodrze (2), Partynice (2), Popowice (2) i Powstańców Śląskich (2). Średni czas oczekiwania to 113 dni. Najkrócej czeka się 8 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 518 dni.
W województwie dolnośląskim są jeszcze 94 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest laryngolog. Kolejka w nich wynosi średnio 43 dni.
Dodatkowo w serwisie umożliwiamy umówienie się do 6 lekarzy laryngologów przyjmujących odpłatnie we Wrocławiu. Najszybszy wolny termin jest dziś. Ceny komercyjnych konsultacji zaczynają się od 260-285 zł. Dodatkowo 2 laryngologów udziela świadczeń dzieciom.
Laryngolog na NFZ i prywatnie we Wrocławiu - co musisz wiedzieć?
Chociaż pełna nazwa tej nauki medycznej brzmi otorynolaryngologia, przyjęło się, by nazywać ją laryngologią. Laryngolog we Wrocławiu i innych miastach Polski koncentruje się na diagnozowaniu, badaniu i leczeniu narządów głowy i szyi. Najczęściej do tego specjalisty udają się chorzy mający kłopoty z funkcjonowaniem ucha, nosa, gardła i krtani. Jest on w stanie wykonać badania endoskopowe lub chirurgiczne mające na celu usunięcie zmian lub wykonanie rekonstrukcji danej części ciała.
Laryngolodzy z Wrocławia trzymają się stricte najszczytniejszych standardów medycznych. Dlatego każda konsultacja dokonuje się wedle określonych schematów. W pierwszej fazie lekarz zbiera wywiad na temat objawów chorobowych pacjenta. W dalszym postępowaniu chce dokonać oględzin gardła, jamy ustnej, nosa i ucha badanej osoby. Do tych czynności używa endoskop lub wziernik. Możliwe jest wykonanie audiologicznego badania słuchu, USG węzłów chłonnych czy zatok przynosowych.
W niektórych przypadkach laryngolog jest zobowiązany do przeprowadzenia mikrolaryngoskopii. Zabieg ten polega na pobraniu nieznacznego skrawka z krtani, celem poddania go badaniom histopatologicznym. Szczególnie często tę metodę wykorzystuje się w celu wychwycenia zmian nowotworowych.
Laryngolog w placówkach publicznych, oferuje swoje usługi na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Aby dostać się do tego lekarza specjalisty, należy mieć skierowanie wystawione przez lekarza POZ.
Laryngolog na NFZ - dostępność we Wrocławiu
Wizyta prywatna lub na NFZ u laryngologa we Wrocławiu - często zadawane pytania
Ile czeka się we Wrocławiu na wizytę w ramach Funduszu u laryngologa?
Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u laryngologa wynosi 113 dni.
Ile jest placówek we Wrocławiu, w których przyjmuje laryngolog na Fundusz?
Aktualnie we Wrocławiu są 32 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udziela konsultacji laryngolog.
Czy w Dolnośląskim gdzieś jeszcze przyjmują laryngolodzy na NFZ?
Tak. W województwie Dolnośląskim jeszcze są 94 ośrodki, w których przyjmuje laryngolog na NFZ.
Ile płaci się za wizytę u laryngologa w przychodniach prywatnych we Wrocławiu?
Ceny odpłatnych wizyt zaczynają się od 260-285 zł.
Ile czeka się we Wrocławiu na prywatną wizytę u laryngologa?
Najszybciej można umówić się na prywatną konsultację jeszcze dziś.
Ilu lekarzy laryngologów jest dostępnych w przychodniach prywatnych we Wrocławiu?
W serwisie udostępniamy informacje o 6 lekarzach laryngologach dostępnych we Wrocławiu.
Czy do odbycia odpłatnej wizyty u lekarza laryngologa we Wrocławiu potrzebne jest skierowanie?
Nie, komercyjne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.
Czy laryngolodzy na prywatnych konsultacjach przyjmują również dzieci?
Tak, we Wrocławiu można umówić się do 2 lekarzy dziecięcych.
Szukasz otolaryngologa na NFZ?
Dzień dobry, W kategorii Laryngolog znajdują się informacje
o wolnych terminach na świadczenia: