1. Lekarz sportowy
  2. Kujawsko-Pomorskie

Lekarz sportowy, Bydgoszcz

Logo NFZ

NZOZ Vitamed

NZOZ Vitamed na mapie
  • 5 dni Poradnia medycyny sportowej
1.0/5
1 opinia
Kościuszki 35
Bydgoszcz
Logo NFZ

Regionalny Ośrodek Medycyny Sportowej Sportvita

Regionalny Ośrodek Medycyny Sportowej Sportvita na mapie
  • 0 dni Poradnia medycyny sportowej
2.2/5
26 opinii
Tadeusza Rejtana 1
Bydgoszcz

Na dzień 29-11-2020 w Bydgoszczy są 2 placówki udzielające na NFZ świadczenia lekarz sportowy. Najwięcej w dzielnicy Śródmieście (2). Średni czas oczekiwania to 3 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 5 dni.

W województwie kujawsko-pomorskim jest jeszcze 14 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest lekarz sportowy. Kolejka w nich wynosi średnio 4 dni.

Lekarz sportowy w Bydgoszczy zajmuje się profilaktyką zdrowotną, diagnostyką i leczeniem urazów oraz kontuzji osób aktywnie fizycznych, zarówno zawodników, jak osób uprawiających sport rekreacyjnie. Lekarz medycyny sportowej w Bydgoszczy wykonuje badania wstępne (dla osób rozpoczynających szkolenie sportowe), okresowe (dla sportowców, powtarzane co 6 m-cy) oraz kontrolne (np. po kontuzjach) i na ich podstawie wydaje wstępne i tymczasowe oświadczenia o możności do uprawiania sportu.

Do jego celów należy również wykluczenie przeciwwskazań do uprawiania danej dyscypliny sportowej, poprzez przepisanie odpowiednich badań lekarskich oraz kwalifikowanie pacjentów do praktykowania poszczególnych konkurencji. W razie konieczności, kieruje ich do lekarzy specjalistów celu dalszej diagnostyki.

Profil przeprowadzonych badań oraz konsultacji specjalistycznych zależy od rodzaju uprawianej dyscypliny, rodzaju badania, a także obecnego poziomu zdrowia zawodnika.
Badania, które przeprowadza lekarz sportowy z Bydgoszczy pozwalają na pełną obserwację stopnia zdrowia i zapewnienie bezpieczeństwa uprawiania aktywności fizycznej pacjentom niezależnie od wieku.