1. Psychiatra
  2. Wielkopolskie

Psychiatra, Poznań

Logo NFZ

Specjalistyczne Centrum Medyczne Omega Katarzyna Ochnik

Specjalistyczne Centrum Medyczne Omega Katarzyna Ochnik na mapie
  • 173 dni Poradnia zdrowia psychicznego
2.0/5
13 opinii
Rolna 17
Suchy Las
Logo NFZ

Poradnia Specjalistyczna Ipsis

Poradnia Specjalistyczna Ipsis na mapie
  • 152 dni Poradnia zdrowia psychicznego
5.0/5
1 opinia
Piaski 8
Swarzędz
Logo NFZ

Poradnia Specjalistyczna Ipsis

Poradnia Specjalistyczna Ipsis na mapie
  • 264 dni Poradnia zdrowia psychicznego dla dzieci
brak opinii
+ dodaj opinię
Spacerowa 4
Zalasewo

Na dzień 17-05-2024 w Poznaniu jest 27 placówek udzielających na NFZ świadczenia psychiatra. Najwięcej w dzielnicy Nowe Winogrady Południe (3), pozostałe ośrodki są m.in. w dzielnicach Wilda (2), Łazarz (2), Grunwald Północ (1), Górczyn (1) i Jeżyce (1). Średni czas oczekiwania to 211 dni. Najkrócej czeka się 1 dzień, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 1 027 dni.

W województwie wielkopolskim są jeszcze 73 ośrodki, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest psychiatra. Kolejka w nich wynosi średnio 80 dni.

Psychiatra na NFZ w Poznaniu - co musisz wiedzieć?

Ochrona zdrowia psychicznego osiąga coraz większe uznanie wśród społeczeństwa. Wiele osób zdaje sobie sprawę, że z wieloma problemami nie jest w stanie podołać sobie o własnych siłach. Dlatego psychiatrzy w Poznaniu świadczą usługi na podstawie świadczenia NFZ w wielu placówkach.

Dlaczego dobrze jest zdecydować się na wizytę u lekarza zajmującego się zdrowiem emocjonalnym i psychicznym? Przede wszystkim problem, jaki doskwiera danej osobie, może okazać się duży i wymagać nie tylko leczenia farmakologicznego, ale również terapii. Nie można osiągnąć takich efektów wyłącznie poprzez samodzielne starania. Rzetelny psychiatra z Poznania jest świadomy, jak wiele można osiągnąć za pomocą specjalistycznych technik leczenia.

Bardzo często spotykanymi zaburzeniami psychicznymi przebiegającymi u pacjentów są te związane z samopoczuciem. Kwalifikuje się do nich np. choroba afektywna dwubiegunowa, dystymia i cyklotymia. Pierwsza z nich polega na występowaniu ostrego pobudzenia przeplatającego się z przygnębieniem i stanem depresyjnym. Każdy psychiatra w Poznaniu wie, że różnice między tymi dwoma stanami są bardzo charakterystyczne i wzbudzają skrajnie różne zachowania. Cyklotymia natomiast przejawia się porównywalnymi zmianami nastroju jak choroba afektywna dwubiegunowa jednak o znacznie lżejszym przebiegu. Dystymia jest nazywana czasami depresją przewlekłą ze względu na trwające niezwykle długo stany obniżonego nastroju. Podstawą do konsultacji u psychiatry jest też rozpoznanie zmian psychicznych mających wpływ na osobowość danego pacjenta np. schizofrenia, zespół Cotarda, Capgrasa czy Fragoliego.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Poznaniu

Czy do psychiatry wymagane jest skierowanie?

Nie. Aby uzyskać pomoc psychiatry nie jest konieczna wizyta u innego lekarza w celu uzyskania skierowania.

Ile czeka się w Poznaniu na wizytę w ramach NFZ u psychiatry?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę u psychiatry wynosi 211 dni.

Ile jest placówek w Poznaniu, w których przyjmuje psychiatra na NFZ?

Aktualnie w Poznaniu jest 27 placówek, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia przyjmuje psychiatra.

Czy w Wielkopolskim gdzieś jeszcze przyjmują psychiatrzy na NFZ?

Tak. W województwie Wielkopolskim jeszcze są 73 ośrodki, w których przyjmuje psychiatra na NFZ.