1. Oddział dermatologiczny
  2. Lubelskie

Oddział dermatologiczny, Lublin

Logo NFZ

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie

1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SPZOZ w Lublinie na mapie
  • 91 dni Oddział dermatologiczny
2.9/5
8 opinii
Al. Racławickie 23
Lublin
Logo NFZ

NZOZ Med-Laser Borzęcki

NZOZ Med-Laser Borzęcki na mapie
  • 128 dni Oddział dermatologiczny
brak opinii
+ dodaj opinię
Młyńska 14a
Lublin
Logo NFZ

SPSK Nr 1 w Lublinie

Na dzień 30-03-2023 w Lublinie są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział dermatologiczny. Najwięcej w dzielnicach Wieniawa, Za Cukrownią i Śródmieście (po 1). Średni czas oczekiwania to 80 dni. Najkrócej czeka się 49 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 129 dni.

W województwie lubelskim jest jeszcze 1 ośrodek, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oddział dermatologiczny. Kolejka w nim wynosi 16 dni.

Oddział dermatologiczny na NFZ w Lublinie - co musisz wiedzieć?

Oddziały dermatologiczne w Lublinie udzielają pomoc w przypadku zmian chorobowych powodujących poważne dolegliwości skóry. Można w nich skorzystać z opieki medycznej i leczenia na podstawie umowy NFZ.

Skóra to narząd, który stanowi zasadniczą linię obrony ludzkiego organizmu. Ze względu na swoją powierzchnię i podstawowe znaczenie należy znaczącą uwagę zwrócić na jego prawidłowe funkcjonowanie.

Na oddział dermatologiczny z Lublina przenoszeni są pacjenci, którzy muszą poddać się badaniom diagnostycznym. Klasyfikują się do nich: dermatoskopia, wideodermatoskopia, kapilaroskopia, trichoskopia. Pozwalają one na całkowite scharakteryzowanie zmian skórnych i podjęcie decyzji o najwydajniejszym leczeniu. Rozpoczynany jest wówczas proces naprawy i regeneracji narządu różnymi metodami. Jedną z nich jest kuracja fotodynamiczna, która umożliwia selektywne usuwanie zmian skórnych bez sprawiania nadmiernego bólu i unicestwiania zdrowych tkanek. Wykorzystuje się ją w leczeniu stanów przedrakowych i nowotworów. Cechuje się bardzo wysoką efektywnością i bezpieczeństwem.

Pewne choroby skóry wolno leczyć w warunkach domowych. Wystarczy wtedy wizyta u dermatologa i zażywanie odpowiednich leków. Jednak może zajść konieczność przejścia terapii lub zabiegu na wyspecjalizowanym oddziale dermatologicznym. Klasyfikują się do nich takie zmiany jak: choroby infekcyjne skóry, choroby alergiczne skóry, genodermatozy, stany przednowotworowe i nowotwory skóry, choroby włosów i paznokci.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Lublinie

Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ na oddziale dermatologicznym?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale dermatologicznym wynosi 80 dni.

Ile jest placówek w Lublinie, w których jest oddział dermatologiczny na NFZ?

Aktualnie w Lublinie są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział dermatologiczny.

Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze są oddziały dermatologiczne na NFZ?

Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 1 ośrodek, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział dermatologiczny.