1. Oddział położniczo-ginekologiczny
  2. Lubelskie

Oddział położniczo-ginekologiczny, Lublin

Logo NFZ

SPSK Nr 4 w Lublinie

Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie

Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego SPZOZ w Lublinie na mapie
  • 171 dni Oddział położniczo-ginekologiczny
2.3/5
34 opinie
al. Kraśnicka 100
Lublin

Na dzień 21-05-2024 w Lublinie są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział położniczo-ginekologiczny. Najwięcej w dzielnicach Konstantynów i Śródmieście (po 1). Średni czas oczekiwania to 123 dni. Najkrócej czeka się 1 dzień, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 225 dni.

W województwie lubelskim jest jeszcze 17 ośrodków, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest oddział położniczo-ginekologiczny. Kolejka w nich wynosi średnio 15 dni.

Oddział położniczo-ginekologiczny na NFZ w Lublinie - co musisz wiedzieć?

Coraz należycie wyposażone oddziały położniczo-ginekologiczne w Lublinie skłaniają pacjentki do skorzystania ze świadczonych usług. Zdrowie dróg rodnych, a również właściwe prowadzenie ciąży i poród są niezwykle istotne dla kobiet, jak i dla personelu.

Charakterystyka danej jednostki zapewnia wszechstronną obsługę odwiedzających je kobiet. Dla tych, które przygotowują się do porodu, przygotowano wiele metod rodzenia. Poza tradycyjnymi sposobami wyróżnić można jeszcze rodzenie w wodzie i porody rodzinne. Personel respektuje i słucha próśb ciężarnej i stara się ze wszelkich swoich możliwości umożliwić jej właściwe warunki i kontrolę. Oddział położniczo-ginekologiczny w Lublinie jest gotowy uwzględniać propozycje pacjentki, jeśli nie stoją one w sprzeczności z zaleceniami lekarskimi.

W zakres oferowanych usług medycznych wchodzi także diagnozowanie i leczenie zmian chorobowych w obrębie dróg rodnych. W tym etapie mogą występować np. nieprawidłowe krwawienia. Ich przyczyny są powiązane z występowaniem polipów, nadżerek i innych zmian. Oddziały położniczo-ginekologiczne w Lublinie dysponują możliwością diagnozowania i leczenia narządu rodnego. W tym celu przeprowadza się pobrania wycinka określonej części pochwy czy macicy i badanie histopatologiczne.

Zagrożeniem dla zdrowia jest też występowanie przewlekłych stanów zapalnych dróg rodnych. Ich obecność powstaje np. z ran występujących w pochwie czy macicy. Następują także z powodu poronienia septycznego poprzez zainfekowanie płodu lub macicy. Wszystkie te zmiany leczone są na oddziałach położniczo-ginekologicznych.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Lublinie

Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ na oddziale położniczo-ginekologicznym?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę na oddziale położniczo-ginekologicznym wynosi 123 dni.

Ile jest placówek w Lublinie, w których jest oddział położniczo-ginekologiczny na NFZ?

Aktualnie w Lublinie są 3 placówki, w których w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: oddział położniczo-ginekologiczny.

Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze są oddziały położniczo-ginekologiczne na NFZ?

Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 17 ośrodków, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: oddział położniczo-ginekologiczny.