1. Oddział urologiczny
  2. Opolskie

Oddział urologiczny

Logo NFZ

SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu

SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu na mapie
  • 155 dni Oddział urologiczny
5.0/5
1 opinia
Franklina Delano Roosevelta 2
Kędzierzyn-Koźle
Logo NFZ

Namysłowskie Centrum Zdrowia

Namysłowskie Centrum Zdrowia na mapie
  • 13 dni Oddział urologiczny
2.0/5
1 opinia
Oleśnicka 4
Namysłów
Logo NFZ

Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie na mapie
  • 59 dni Oddział urologiczny
2.3/5
3 opinie
Bohaterów Warszawy 23
Nysa
Logo NFZ

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu na mapie
  • 115 dni Oddział urologiczny
2.1/5
34 opinie
Aleja Wincentego Witosa 26
Opole
Na dzień 22-07-2024 w województwie opolskim są 4 placówki udzielające na NFZ świadczenia oddział urologiczny. Średni czas oczekiwania to 86 dni. Najkrócej czeka się 13 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 155 dni.

Oddział urologiczny na NFZ w Opolskim - co musisz wiedzieć?

Oddziały urologiczne w Opolskim są sprofilowane nie tylko w badaniach, ale ponadto uzdrawianiu wielu dysfunkcji narządów moczowo-płciowych. Zakwalifikować do nich można: usuwanie i kruszenie kamieni nerkowych i moczowodowych, usuwanie złogów nerkowych i moczowodowych, usuwanie gruczołu krokowego, usuwanie nerki, operacje jąder i cewki moczowej czy usuwanie pęcherza moczowego. Poza chirurgicznymi zabiegami przeprowadza się inne czynności endoskopowe.

Urologia jest przestrzenią medycyny skupiającą ocenę i leczenie układu moczowo-płciowego zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Jest więc bardzo znaczący układ narządów w organizmie człowieka, a jego regularne badanie ma wpływ na komfort życia. Oddział urologiczny z Opolskiego upoważniony jest do realizowania badań z profilu USG, cystoskopii, tomografii komputerowej i urografii.

Ze względu na specyfikę tych narządów wielu pacjentów czuje zakłopotanie i dyskomfort przy okoliczności skorzystania usług urologa. Należy pamiętać o tym, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni są narażeni na występowanie wielu niedomagań i dolegliwości układu płciowo-moczowego. Należyte badania dokonywane ochronnie i regularne diagnozowanie stanu zdrowia w tym obszarze organizmu umożliwi uniknąć poważnych kłopotów zdrowotnych.

Aby zapobiec wyżej wymienionych konsekwencji, należy okresowo udawać się do urologa w celu badania układu płciowo-moczowego. Placówki w wielu miastach świadczące usługi urologiczne przeprowadzają diagnostykę i leczenie na podstawie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.