1. Poradnia chirurgii onkologicznej
  2. Opolskie

Poradnia chirurgii onkologicznej

Logo NFZ

Nyski Ośrodek Onkologii "Onkovit"

Nyski Ośrodek Onkologii "Onkovit" na mapie
  • 44 dni Poradnia chirurgii onkologicznej
brak opinii
+ dodaj opinię
Marii Rodziewiczówny 34
Nysa
Logo NFZ

SPZOZ - Opolskie Centrum Onkologii im.prof.T.Koszarowskiego

SPZOZ - Opolskie Centrum Onkologii im.prof.T.Koszarowskiego na mapie
  • 42 dni Poradnia chirurgii onkologicznej
brak opinii
+ dodaj opinię
Katowicka 66a
Opole
Logo NFZ

Prudnickie Centrum Medyczne - NZOZ w Prudniku

Prudnickie Centrum Medyczne - NZOZ w Prudniku na mapie
  • 17 dni Poradnia chirurgii onkologicznej
1.0/5
1 opinia
Szpitalna 14
Prudnik
Na dzień 23-04-2024 w województwie opolskim są 3 placówki udzielające na NFZ świadczenia poradnia chirurgii onkologicznej. Średni czas oczekiwania to 36 dni. Najkrócej czeka się 18 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 51 dni.

Poradnia chirurgii onkologicznej na NFZ w Opolskim - co musisz wiedzieć?

W przychodni chirurgii onkologicznej można poza uzyskaniem oceny i przejściu leczenia specjalistycznego uzyskać pomoc w aspekcie hospitalizacji pooperacyjnej i obserwacji funkcjonowania organizmu podczas procesu rekonwalescencji. Kompletny proces następuje sprawniej i efektywnie, gdy pacjent poddaje się operacji względnie wcześnie i stosuje się do wskazań farmakologicznych. Im wcześniej stwierdzony nowotwór, tym znaczniejsze szanse na pełen powrót do zdrowia.

Pacjentami, którzy cierpią z powodu| zmian nowotworowych w organizmie, zajmuje się poradnia chirurgii onkologicznej w Opolskim. Placówki te dostarczają wsparcia medycznego na zasadzie świadczenia Narodowego Funduszu Zdrowia. Obręb leczenia ogarnia diagnostykę i leczenie wszelkich przemian rakowych w tym: raka piersi, układu rozrodczego, pokarmowego, kostnego, ale ponadto raka skóry czy narządów wydzielania wewnętrznego, np. tarczycy.

Na początku toku leczenia przeprowadza się podstawowe badania diagnostyczne. Poradnie chirurgii onkologicznej z Opolskiego świadczą rozpoznanie zmian nowotworowych przez biopsje. Ma ona na celu pobranie maleńkiego fragmentu zmiany wewnątrz organizmu i przekazanie jej do badań histopatologicznych. Na ich podstawie stwierdza się typ transformacji i stadium zaawansowania komórek nowotworowych. Jeżeli patologie występują w łatwo przystępnych miejscach np. na skórze, w jamie ustnej czy gardle są one usuwane podczas drobnych zabiegów operacyjnych i poddawane rozpoznaniu.