1. Poradnia periodontologiczna
  2. Lubelskie

Poradnia periodontologiczna, Lublin

Logo NFZ

Uniwersyteckie Centrum Stomatologii w Lublinie

Na dzień 28-03-2023 w Lublinie jest 1 placówka udzielająca na NFZ świadczenia poradnia periodontologiczna.

W województwie lubelskim jest jeszcze 1 ośrodek, w których w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia jest poradnia periodontologiczna. Kolejka w nim wynosi 14 dni.

Poradnia periodontologiczna na NFZ w Lublinie - co musisz wiedzieć?

Poradnie periodontologiczne w Lublinie świadczą specjalistyczne usługi w zakresie profilaktyki, diagnostyki oraz leczenia chorób przyzębia (tkanek wokół zęba) i błony śluzowej jamy ustnej. Do głównych objawów tych chorób należy krwawienie dziąseł oraz rozchwianie zębów.

Przychodnie chorób błon śluzowych przyzębia w Lublinie przeprowadzają leczenie zachowawcze i chirurgiczne przyzębia i błon śluzowych, takich jak: kiretaż zamknięty i otwarty, plastyka przedsionka jamy ustnej. Przeprowadzają zabiegi usuwania kamienia naddziąsłowego i kamienia poddziąsłowego, szynowania zębów włóknem szklanym.

Do zadań przychodni należy ponadto rekonstrukcja protetyczna utraconych zębów i tkanek miękkich przyzębia: korony, mosty, protezy szkieletowe i szynoprotezy, leczenie wad wrodzonych tkanek miękkich jamy ustnej. Dodatkowo wykonywane jest laseroterapia biostymulacyjna oraz wykonywania przeszczepów dziąsłowych.

Poradnie Chorób Błon Śluzowych Jamy Ustnej z Lublina zajmują się również profilaktyką onkologiczną, profilaktyką powikłań terapii onkologicznych oraz mają kompetencje do pobierania wycinków/biopsji.

Przychodnie Chorób przyzębia z Lublina świadczą usługi refundowane przez NFZ z zakresu kontraktu specjalistycznego w zakresie periodontologii, a także wszelkie usługi możliwe są do zrealizowania odpłatne.

Często zadawane pytania dotyczące kolejek w Lublinie

Ile czeka się w Lublinie na wizytę w ramach NFZ w poradni periodontologicznej?

Średni czas oczekiwania na pierwszą wizytę w poradni periodontologicznej wynosi 32 dni.

Ile jest placówek w Lublinie, w których jest poradnia periodontologiczna na NFZ?

Aktualnie w Lublinie jest 1 placówka, w której w ramach opieki zapewnianej przez Narodowy Fundusz Zdrowia udzielane jest świadczenie: poradnia periodontologiczna.

Czy w Lubelskim gdzieś jeszcze są poradnie periodontologiczne na NFZ?

Tak. W województwie Lubelskim jeszcze jest 1 ośrodek, w których na NFZ udzielane jest świadczenie: poradnia periodontologiczna.