Na dzień 14-01-2025 w województwie wielkopolskim jest 10 placówek udzielających na NFZ świadczenia poradnia foniatryczna. Średni czas oczekiwania to 82 dni. Najkrócej czeka się 4 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 305 dni.
Poradnia foniatryczna na NFZ w Wielkopolskim - co musisz wiedzieć?
Poradnia foniatryczna w Wielkopolskim skupia wiele placówek świadczących pomoc w oparciu o Narodowy Fundusz Zdrowia. Do skorzystania z nich upoważnia otrzymane skierowanie od lekarza rodzinnego lub laryngologa.
Foniatra to lekarz zajmujący się zaburzeniami narządu mowy i słuchu. Ich niepoprawne funkcjonowanie wynika z dziedzicznych przemian wewnątrz organizmu, wypadków komunikacyjnych, przypadłości neurologicznych, nowotworowych lub niepoprawności związanych z higieną przewodu słuchowego.
Na potrzeby diagnozowania problemów chorego w poradni foniatrycznej dokonywane są badania rozpoznawcze. Żeby uprościć pracę specjaliście i uniknąć dyskomfortu należy przed wizytą zadbać o higienę osobistą. Foniatra wszechstronnie przebada gardło, krtań, język, uszy, a oraz nos. Zatem niezbędne jest przygotowanie się ze strony fizycznej i psychicznej na ingerencję osoby trzeciej w tych właśnie czułych miejscach. W przychodni foniatrycznej dokonuje się lekkie zabiegi i wyznacza leczenie terapeutyczne i farmakologiczne. Posyła się także chorego na inne oddziały w celu wykonania znaczniejszych operacji.
Wśród najpopularniejszych przypadłości, jakie dokuczają chorym odwiedzającym poradnie foniatryczne z Wielkopolskiego, są: przewlekła chrypa, zmiany na języku, zanikanie głosu, zakłócenia słuchu, głuchota, zapalenie ucha, uczucie zatkanego ucha, jąkanie i inne problemy z wymową, trudności w połykaniu. Lekarz foniatra opiekuje się zarówno pacjentami skarżącymi się na zawroty głowy i problemy w zachowaniu równowagi.
Poradnia foniatryczna na NFZ - dostępność w Wielkopolskim
Poradnia foniatryczna na NFZ
W kategorii znajdują się informacje
o wolnych terminach na świadczenia: