1. Badania medycyny nuklearnej
  2. Łódzkie

Badania medycyny nuklearnej

Logo NFZ

SPZOZ Centralny Szpital Kliniczny Instytut Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

SPZOZ Centralny Szpital Kliniczny Instytut Stomatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na mapie
  • 0 dni Badania medycyny nuklearnej
brak opinii
+ dodaj opinię
Czechosłowacka 8/10
Łódź Widzew
Logo NFZ

SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Um w Łodzi - Centralny Szpital Weteranów

SPZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Um w Łodzi - Centralny Szpital Weteranów na mapie
  • 301 dni Badania medycyny nuklearnej
1.9/5
62 opinie
Stefana Żeromskiego 113
Łódź Polesie
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi na mapie
  • 14 dni Badania medycyny nuklearnej
2.1/5
42 opinie
Pabianicka 62
Łódź Górna
Logo NFZ

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zgierzu na mapie
  • 15 dni Badania medycyny nuklearnej
2.3/5
26 opinii
Parzęczewska 35
Zgierz
Na dzień 25-04-2024 w województwie łódzkim są 4 placówki udzielające na NFZ świadczenia badania medycyny nuklearnej. Średni czas oczekiwania to 83 dni. Najkrócej czeka się 0 dni, a u świadczeniodawcy z najdłuższą kolejką nabliższy wolny termin jest za 300 dni.

Badania medycyny nuklearnej na NFZ w Łódzkim - co musisz wiedzieć?

Niesamowicie uznane badanie medycyny nuklearnej w Łódzkim tyczy leczenia pooperacyjnego nowotworów tarczycy. W tym celu aplikuje się izotop jodu 131I. Podczas poddawania pacjenta owego typu kuracji specjalista jest w stanie stwierdzić, gdzie umiejscowiły się komórki nowotworowe i potwierdzić bądź wykluczyć przerzuty. Radiofarmaceutyki potrafią osiągnąć nadzwyczaj dokładny obraz w badaniach rozpoznawczych w wyjątkowo wczesnym stadium choroby. Tym przeganiają inne rodzaje diagnostyki medycznej.

Zasadą tej gałęzi medycyny jest używanie deuterów radioaktywnych, które łączone są ze środkami farmakologicznymi, tworząc radiofarmaceutyki. Ich efektywność polega na pozostawianiu śladów wyraźnych podczas badań specjalistycznych w trakcie procesów witalnych i działania danego organu. Istotną korzyścią tego typu specyfików jest pewna swoboda ich modyfikacji, dzięki czemu zyskuje się pożądany efekt.

Celem diagnostycznego rozpoznania przemian chorobowych wewnątrz organizmu wykonuje się badania medycyny nuklearnej z Łódzkiego. Aby skorzystać z usług jednej z placówek, należy uzyskać skierowanie od lekarza rodzinnego lub specjalisty współpracującego z NFZ.

Chorzy są również leczeni metodami badań nuklearnych. W tym zamiarze podaje się komórki nowotworowe na działanie izotopów promieniotwórczych np. podczas przerzutów do kości, gdzie operacja chirurgiczna jest nierealna. Wykorzystuje się wówczas izotopy fosforu, strontu, samaru i renu.