Dieta pudełkowa to coraz chętniej stosowana usługa. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi żyje w biegu, pracuje do późnych godzin i nie ma czasu na przygotowywanie posiłków. Naprzeciw im wychodzi catering dietetyczny, który oferuje zdrowe, dobrze zbilansowane posiłki na cały dzień. Firmy oferujące tego rodzaju usługi pojawiają się w każdym mieście, zapotrzebowanie na usługi szybko rośnie. Nazwa dieta pudełkowa wzięła się stąd, że posiłki przywożone są w wygodnych pudełkach, pod wskazany adres. Może to być dom, ale również miejsce pracy czy uczelnia.

Co oferuje dieta pudełkowa?

Obecnie, catering dietetyczny stał się jedną z popularnych metod odchudzania. Często, przed zamówieniem diety, odbywa się konsultacja z dietetykiem, w której czasie ustalane są potrzebny klienta, omawiane choroby i alergie oraz preferencje smakowe. Dzięki temu odchudzająca się osoba dostaje pełnowartościowe posiłki, z odpowiednią kalorycznością. Nie musi zajmować się liczeniem kalorii, zastanawianiem, czy daną potrawę może zjeść.

Oczywiście dieta pudełkowa to nie tylko odchudzanie. Można zamówić inną dietę, np. posiłki domowe, dietę na przyrost masy mięśniowej czy dietę bezglutenową, wegetariańską, dla cukrzyków lub sportowców. Ten rodzaj żywienia preferuje wiele sławnych postaci, znanych ze świata mody i filmu, wiele z nich reklamuje ją swoim nazwiskiem, np. Joanna Krupa czy Natalia Kukulska. Dostarczone posiłki są kolorowe, pełnowartościowe, zawierają wszystkie potrzebne składniki. Codzienne wyżywienia składa się z 3 do 5 posiłków. Można zamówić pakiet na dzień, tydzień lub miesiąc.

Plusy i minusy diety pudełkowej

Ta, coraz częściej wybierana forma żywienia ma swoje zalety i wady. Pozwala zaoszczędzić czas, który można przeznaczyć na dużo przyjemniejsze rzeczy niż gotowanie. Nie ma problemu z kupowaniem produktów, ich przechowywaniem oraz pilnowaniem terminów ważności. Dzięki diecie z dowozem do domu nie trzeba myć naczyń, po pewnym czasie można zauważyć mniejsze zużycie wody. Kuchnia jest czysta, nie zostają resztki z obiadu, ponieważ porcje są dokładne odmierzone. Dodatkowo catering dietetyczny pozwala dostosować dietę dla swoich potrzeb i gustu, nie trzeba jeść tego, co lubi mąż czy partner. Każdy może wybrać swoje ulubione potrawy.

Najważniejsze, dieta pudełkowa zapewnia regularne, zdrowe odżywianie. Mało kto ma czas przygotować 5 posiłków, a catering rozwiązuje ten problem. Dzięki temu, że w domu nie przyrządza się posiłków, znika problem próbowania i podjadania, zyskuje na tym sylwetka. Jedzenie jest zapakowane, można je zabrać z sobą na spotkanie czy wycieczkę do lasu. Dieta pudełkowa jest dość droga, to jej główna wada. Jednak, mimo że koszt początkowy wydaje się duży, to po dokładnej analizie, można stwierdzić, że catering nie jest wcale aż tak dużo droższy niż codzienne gotowanie i kupowanie produktów.

Dieta pudełkowa jest dobrym rozwiązaniem dla wielu osób. Idealnie sprawdzi się u osób, które nie mają czasu na gotowanie, u tych, które nie lubią gotować oraz u osób odchudzających się lub potrzebujących specjalnej diety. Wybierając catering, warto zwrócić uwagę na firmę, jakie ma opinie, czy ma dużo klientów. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że posiłki będą zdrowe, smaczne i świeże.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego w Gdyni i okolicach - PrimaFoodCatering.pl

Możesz ocenić ten artykuł: