Alkohol to popularna używka, z której wiele osób korzysta, aby się odprężyć i na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego. Jednak nadmierne spożywanie alkoholu może szybko doprowadzić do uzależnienia, a wówczas odstawienie alkoholu może spowodować szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Jak bezpiecznie przeprowadzić detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy, zwany inaczej odtruwaniem alkoholowym polega na usunięciu z organizmu toksycznych związków, które powstają w wyniku rozkładu alkoholu etylowego. Nagłe odstawienie alkoholu może wywołać gwałtowną reakcję organizmu. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia, jakie oferuje firma KacDoktor. Na czym polega taka usługa?

Czym grozi nagłe odstawienie alkoholu?

Detoks alkoholowy to pierwszy krok, jaki należy podjąć, aby rozpocząć walkę z uzależnieniem. Można go przeprowadzić w warunkach domowych lub w szpitalu. Jednak niewiele osób ma świadomość, że nagłe odstawienie alkoholu po dłuższym okresie regularnego spożywania napojów procentowych może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W takim wypadku często pojawiają się następujące objawy:

  • bóle głowy,
  • podwyższone ciśnienie tętnicze,
  • zawroty głowy,
  • przyspieszone bicie serca,
  • nudności,
  • wymioty,
  • problemy z koncentracją,
  • omamy i urojenia.

Warto też mieć na uwadze, że nieprzyjemne dolegliwości mogą się utrzymywać od kilku dni do nawet dwóch tygodni. Niekiedy pojawiają się również symptomy, które mogą bezpośrednio zagrozić zdrowiu i życiu osoby uzależnionej. Tak jest w przypadku padaczki alkoholowej, czyli napadów drgawkowych wywołanych odstawieniem bądź znaczącym zmniejszeniem dawki alkoholu. Objawy padaczki alkoholowej mogą doprowadzić do powstania poważnego urazu.

Najlepszy sposób na odtrucie po alkoholu – sprawdź ofertę KacDoktor

Jeśli chcesz przeprowadzić detoks alkoholowy w domowych warunkach, warto zwrócić się po pomoc do doświadczonych specjalistów. KacDoktor oferuje swoim klientom profesjonalną i bezpieczną usługę odtruwania organizmu po nadmiernym spożyciu alkoholu. Zabieg jest przeprowadzany w domu klienta i trwa ok. 60 minut. W tym czasie klient otrzymuje dożylnie płyny, elektrolity, witaminy i antyoksydanty pod czujnym nadzorem wykwalifikowanego personelu medycznego.

Odtruwanie alkoholowe na terenie Warszawy oferowane przez firmę KacDoktor jest bezpieczne i pozwala szybko stanąć na nogi. Podanie utraconych substancji odżywczych w formie kroplówki niweluje skutki nadmiernego spożycia alkoholu, przywraca sprawność fizyczną i umysłową.

Dowiedz się również: jak medycyna może pomóc w walce z alkoholizmem?

Decyzja o odstawieniu alkoholu zmieni Twoje życie na lepsze. Jednak to ważne, aby proces odtruwania organizmu przebiegał w bezpiecznych warunkach. W takim momencie wsparcie doświadczonych specjalistów jest nieocenione. Wybierając ofertę KacDoktor, zyskasz pewność, że Twoje zdrowie jest w dobrych rękach. Usługa jest dostępna na terenie Warszawy i całego województwa mazowieckiego przez 24h/7.

Możesz ocenić ten artykuł: