Depresja sezonowa (choroba afektywna sezonowa - SAD) jest zaburzeniem nastroju, którego regularnie doświadcza nawet 5-10% społeczeństwa. Zdaniem specjalistów, odpowiedzialne za jej powstanie są warunki panujące w okresie jesienno-zimowym, a konkretnie - brak dostępu do słońca. W leczeniu tej odmiany depresji spektakularne rezultaty osiąga terapia światłem. Fototerapia skuteczna jest również w przypadku reumatyzmu i bólów stawowych różnorodnego pochodzenia. Co kryje się pod terminem "terapii światłem", dlaczego do zabiegów wykorzystywane są szczególnie lampy Bioptron i w jaki sposób możesz zadbać o swoje samopoczucie w domu?

Lampy Bioptron - czym się charakteryzują?

System terapii światłem BIOPTRON jest urządzeniem medycznym wykorzystywanym w gabinetach lekarskich na całym świecie. Swoją popularność wśród profesjonalistów zawdzięcza długoletnim badaniom nad skutecznością terapii przeprowadzanej za jego pomocą. Lampy Bioptron Zepter.pl są chronione patentem, który obejmuje unikatową jednostkę optyczną emitującą światło o właściwościach zbliżonych do części spektrum elektromagnetycznego charakteryzującego naturalne światło słoneczne. Podstawową różnicą między światłem emitowanym przez lampy Bioptron a słonecznym jest brak promieniowania UV, dlatego poddawanie się terapii tym urządzeniem jest w pełni bezpieczne dla narządu wzroku i skóry.

Fototerapia - czym jest i co warto o niej wiedzieć?

Fototerapia, czyli terapia światłem, jest naturalną metodą wspomagającą fizjologiczne procesy regeneracyjne organizmu. Regularne poddawanie się naświetlaniu z odpowiednią częstotliwością i natężeniem emitowanego światła pozwala odzyskać homeostazę, czyli idealny stan zdrowotny. Energia świetlna dostarczana jest do tkanej, a tam wspiera biostymulację, czyli różnego typu procesy biologiczne, wzmacniające naturalne funkcje organizmu.

Fototerapia, w przeciwieństwie do wielu zabiegów tzw. medycyny alternatywnej, jest usankcjonowana przed medycynę i powszechnie stosowana. Lekarze uznają ją za rozwiązanie, które jest nie tylko skuteczne, ale również w pełni przyjazne dla pacjenta i co ważne, pozwala uniknąć lub zmniejszyć konieczność stosowania farmakoterapii. Szczególnie doceniono to w kontekście leczenia depresji sezonowej, zmian reumatycznych oraz w terapii ran powstałych na skutek operacji.

Depresja sezonowa a fototerapia

Choroba afektywna sezonowa (SAD) jest zaburzeniem powodującym obniżone samopoczucie, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie poznano wszystkich czynników sprzyjających rozwojowi choroby, jednak z pewnością ma ona związek z brakiem dostępu do światła słonecznego. Dlatego w terapii SAD wykorzystuje się z powodzeniem fototerapię. Terapia lampami BIOPTRON została przetestowana klinicznie, co pozwoliło jej uzyskać certyfikat skutecznego narzędzia w zwalczaniu stanów depresji sezonowej. Fototerapia BIOPTRON polega na przyjmowaniu wymaganej dawki światła, co skutkuje szybką poprawą samopoczucia, zwiększeniem motywacji, zwalczenia uczucia przewlekłego zmęczenia. Co więcej, BIOPTRON jest również efektywny w walce z anhedonią, czyli stanem braku możliwości odczuwania zadowolenia, typowym dla depresji. Fototerapia może być stosowana zarówno jako wsparcie w tradycyjnym leczeniu farmakologicznym i terapeutycznym, jak i samodzielnie - w zależności od stopnia nasilenia choroby afektywnej sezonowej. Ze względu na intuicyjną obsługę urządzenia BIOPTRON Zepter, każdy pacjent może stosować je samodzielnie we własnym domu.

Reumatologia i fototerapia

Lampy BIOPTRON doceniane są również przez ortopedów i fizjoterapeutów jako nieocenione wsparcie w przypadku zapalenia kości i stawów, artrozy i reumatoidalnego zapalenia stawów. Pomagają zredukować sztywność i ból wymienionych części ciała. Światło spolaryzowane wykazuje pozytywny wpływ na regenerację urazów i stanów zapalnych, dlatego polecane jest szczególnie przy tak trudnych do leczenia schorzeniach jak łokieć tenisisty, bóle karku i lędźwi, zespół cieśni nadgarstka czy sportowe kontuzje.

Światło emitowane przez lampy BIOPTRON penetruje tkanki głębokie, co poprawia krążenie krwi i efektywnie zmniejsza stan zapalny. Jak dowiodły badania kliniczne, już 10 minut codziennej terapii wystarcza, aby poczuć zauważalną różnicę. Co ważne, fototerapia nie ma żadnych skutków ubocznych, a stosowanie urządzenia zgodnie z jego przeznaczeniem i załączoną instrukcją pozwala na wygodne poddawanie się terapii w zaciszu własnego domu. Zepter zadbał o to, aby lampy nie wymagały znajomości skomplikowanych procedur medycznych.

Życie bez bólu i dobre samopoczucie psychiczne jest w zasięgu Twojej ręki - fototerapia jest sprawdzonym medycznie, certyfikowanym sposobem na odzyskanie sprawności i równowagi organizmu.

Możesz ocenić ten artykuł: