Być może słyszałeś o zabiegach wspomagających utratę upartej tkanki tłuszczowej, która bez względu na to, ile ćwiczysz, po prostu nie chce zniknąć.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć liposukcję laserową. Może straciłeś trochę na wadze i po prostu nie możesz pozbyć się ostatnich kilku upartych kilogramów, a może masz trochę tłuszczu, który nie reaguje na rutynowe zmiany w diecie lub treningu. Bez względu na przyczynę, nowa procedura zwana liposukcją wspomaganą laserem może być dla Ciebie odpowiednia.

Liposukcja jest bardzo skuteczną metodą modelowania sylwetki, która wykorzystuje minimalnie inwazyjną procedurę. Jest w stanie trwale usunąć tkankę tłuszczową z miejsc, na które najtrudniej wpłynąć za pomocą diety i ćwiczeń.

W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji, która jest inwazyjnym zabiegiem wymagającym znieczulenia ogólnego, laser SlimLipo jest najnowocześniejszą technologią, która trwale usuwa tkankę tłuszczową. Z tradycyjną liposukcją związane są także powszechnie widoczne skutki uboczne, w tym obrzęki, krwotoki, stany zapalne oraz, trudniejsze do zagojenia, rany. Ponadto, częstym problemem jest "obwisła skóra" i nierówności spowodowane liposukcją.

Co jeszcze warto wiedzieć o liposukcji laserowej? Przeczytaj poniższy wpis, aby się dowiedzieć!

Co to jest liposukcja laserowa?

Liposukcja laserowa jest wykonywana w celu wymodelowania sylwetki, ale nie jest wskazana dla osób, które zmagają się z dużą otyłością. To dobre rozwiązanie dla osób po liposukcji klasycznej, które pragną poprawić efekty.

Osoby z pewnymi schorzeniami zwykle nie są uważane za dobrych kandydatów do liposukcji laserowej. Stany te obejmują ostre choroby, choroby zakaźne, choroby serca, ciążę i nowotwory złośliwe. Należy pamiętać, że ta procedura nie jest przeznaczona do leczenia otyłości.

Zabieg liposukcji laserowej, który jest mniej inwazyjny niż liposukcja klasyczna, szybciej wraca się do zdrowia i ma się mniejsze szanse na powikłania, co czyni go bardziej pożądaną opcją.

Jak wygląda zabieg?

Liposukcja laserowa wykonywana jest w znieczuleniu dożylnym oraz miejscowym i trwa od 1-3 godzin, w zależności od wielkości obszaru poddawanego zabiegowi. Aby blizny były jak najbardziej niewidoczne, chirurg zazwyczaj wykonuje niewielkie nacięcia w fałdach skórnych. Przez nacięcie wprowadza się kaniulę ze światłowodem (zwykle o średnicy 0,4 mm lub 0,6 mm). Kaniulę tę należy umieścić w miejscu usunięcia niechcianej tkanki tłuszczowej. Laser emituje promieniowanie, rozrywa błony komórkowe komórek tłuszczowych, ich zawartość (głównie trójglicerydy) stają się płynne pod wpływem ciepła, zasysana jest tkanka tłuszczowa, której część wykorzystywana jest do przeszczepienia tkanki tłuszczowej w inne miejsce.

Energia emitowana przez laser oddziałuje nie tylko na komórki tkanki tłuszczowej. Najpierw następuje stymulacja fibroblastów, czyli komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. Kolagen odpowiada za odpowiednią jędrność i elastyczność skóry, czyniąc ją jędrną i elastyczną. Z wiekiem, włókien kolagenowych wytwarza się coraz mniej, dlatego zabieg pobudza naturalne procesy skóry do walki ze starzeniem. Dodatkowo, promieniowanie emitowane przez laser ma zdolność zatykania drobnych naczynek uszkodzonych podczas operacji.

Pierwsze efekty widoczne są zwykle zaraz po zabiegu, jednak ostateczna ocena może zająć około 2-3 miesięce. Tyle czasu zajmuje leczenie energią lasera i regeneracja tkanek w leczonym obszarze. Co ciekawe, po ponownym przybraniu wagi tkanka tłuszczowa gromadzi się gdzie indziej, a nie w miejscach, w których wykonywano liposukcję laserową. Może być również stosowany u osób z cukrzycą, przewlekłą niewydolnością nerek, niewydolnością wątroby i chorobami tarczycy po rozważeniu choroby podstawowej i indywidualnych predyspozycji.

Po liposukcji można wrócić do codziennego życia w ciągu kilku dni, w zależności od rozległości zabiegu. Pełna aktywność zwykle powraca po kilku tygodniach. Po zabiegu liposukcji laserowej należy spodziewać się bolesności, która stopniowo ustępuje. Zwykle trwa to kilka dni, podczas których może być konieczne ograniczenie aktywności.Odzież kompresyjna może wspomóc proces gojenia i zmniejszyć ryzyko powikłań poprzez noszenie jej przez pewien czas. Chociaż liposukcja laserowa zapewnia skuteczne rezultaty, pamiętaj, że musisz chcieć podjąć odpowiednie kroki w prowadzeniu zdrowego stylu życia.

Jak przygotować się do liposukcji laserowej

Zależy to od rodzaju stosowanego znieczulenia, a także rodzaju wykonywanej liposukcji laserowej. Być może będziesz musiał unikać przyjmowania niektórych rodzajów leków przez określony czas przed leczeniem, aby zmniejszyć ryzyko powikłań. Jeśli palisz, pamiętaj, że palenie utrudnia organizmowi późniejszą regenerację.

Zagrożenia

Zagrożenia związane z tym zabiegiem obejmują łagodny ból, obrzęk, siniaki, uszkodzenie skóry spowodowane ciepłem, nierówną teksturę i uszkodzenie nerwów. Jeśli zostanie wykonane nacięcie skóry, możliwa jest niewielka blizna. Jednak jest ona naprawdę rzadka, gdy leczenie jest wykonywane przez wyszkolonego i wykwalifikowanego lekarza.

Oczywiście nowo wyrzeźbioną sylwetkę trzeba będzie pielęgnować, a kuracja nie zastępuje zdrowego trybu życia odpowiednią dietą i ćwiczeniami fizycznymi. Chociaż komórki tłuszczowe są zniszczone, jeśli przybierzesz na wadze, twoje ciało będzie magazynować tłuszcz, więc wyniki mogą nie być trwałe.

Jakie obszary można leczyć za pomocą liposukcji laserowej?

Główną korzyścią jest to, że liposukcja laserowa trwale niszczy komórki tłuszczowe bez operacji. Można leczyć wszystkie rodzaje obszarów ciała, w tym boki, brzuch, plecy, wewnętrzne i zewnętrzne uda, plecy, ramiona, pod brodą, a nawet łydki i kostki.

Korzyści z liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa oferuje wiele korzyści w porównaniu z tradycyjną liposukcją. Ten rodzaj leczenia wykorzystuje energię lasera do spalania tłuszczu, który jest następnie metabolicznie usuwany z organizmu w sposób naturalny. Nie wymaga odsysania, jak w przypadku tradycyjnej liposukcji, co prowadzi do mniejszego ryzyka powikłań. Liposukcja laserowa jest również znacznie mniej inwazyjna, co skutkuje mniejszym ryzykiem powstawania blizn. Liposukcja laserowa zapewnia również mniej przestojów niż tradycyjna, zwykle około dwóch dni w porównaniu do nawet 10 dni w przypadku tradycyjnej liposukcji.

Możesz ocenić ten artykuł: