Jeżeli dokucza Ci męczący i systematyczny ból kręgosłupa oraz mięśni pleców, a każdego poranka budzisz się zmęczony, jest to znak, że należałoby się zastanowić, czy śpisz na odpowiednim materacu. Żyjemy w czasach, w których wiele godzin w ciągu doby spędzamy w pozycji siedzącej. Podczas podróżowania samochodem, w pracy czy nawet w domu przed telewizorem. Z reguły przyjmujemy wtedy najróżniejsze pozycje, zaburzając w ten sposób swój wzorzec ruchowy, co prowadzi następnie do powstawania urazów. Sen jest natomiast najlepszą formą regeneracji organizmu. To dzięki przestrzeganiu prawidłowych cykli snu, możemy zadbać o naszą formę, zdrowie oraz jesteśmy w stanie zapobiegać wielu urazom. Dlatego też tak istotny jest dobór dobrze spersonalizowanego materaca.

Czym są materace medyczne?

Materace medyczne są to przede wszystkim produkty najwyższej jakości, wyprodukowane w sposób umożliwiający zmaksymalizowaniu komfortu wypoczynku osób zdrowych i tych z różnymi dolegliwościami fizycznymi oraz produkty chroniące przed niechcianymi urazami. Podczas ich produkcji, szczególna uwaga jest zwracana na tworzywo oraz odpowiedni profil i elastyczność, które dbają o zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa podczas snu. Ten zestaw cech, optymalizuje również odpowiednie podparcie całego ciała oraz pozytywnie wpływa na regenerację mięśni i przepływ krwi. Istotnym jest fakt, że zdobycie statusu wyrobu medycznego jest ściśle związane z restrykcyjnymi przepisami Unii Europejskiej. Wyroby tego typu są poddawane szczegółowym testom i badaniom, aby następnie otrzymać liczne certyfikaty jakości, potwierdzające właściwości i parametry dotyczące ergonomii, trwałości oraz higieny.

Dla kogo są materace medyczne?

Każdy stara się dążyć do komfortu podczas snu i dbać o to aby dolegliwości bólowe się nie pojawiały. Komu więc dedykowane są materace medyczne?

  • osobom odczuwającym dyskomfort - jeżeli ktoś budzi się po dobrze przespanej nocy, a mimo to odczuwa bóle kręgosłupa i mięśni jest to informacja, iż czas się zastanowić, jak powinien wyglądać nasz materac medyczny.
  • osobom z wadami postawi - niezależnie czy jest to skolioza, wklęsłe lub płaskie plecy, wyroby medyczne pozytywnie wpływają na podparcie pleców.
  • osobom chorym, spędzającym większość czasu w łóżku - łagodzą one ból i nie dopuszczają do powstawania odleżyn, dlatego warto zastanowić się nad takim wyborem przy osobie obłożnie chorej.
  • osobom z problemami układu krążenia - doskonała elastyczność prowadzi do idealnego podparcia leżącej sylwetki. 
  • alergikom - doskonały zestaw komponentów sprawia, że jest to idealny produkt dla alergików.
  • sportowcom - osoby czynnie zajmujące się aktywnością fizyczną w szczególności narażone są na powstawanie urazów podczas treningów i zawodów, natomiast odpowiednia regeneracja na materacu medycznym, minimalizuje to ryzyko.

Oczywiście każda osoba, która profilaktycznie dba o swoje zdrowie oraz komfort snu, może, a nawet powinna wybrać najlepiej dopasowany do swoich potrzeb materac w Jaworznie, szczególnie renomowanej marki Hilding Anders.

Rodzaje materacy medycznych

Jeżeli cenisz sobie wygodę, jakość snu oraz prawidłową regenerację organizmu, natychmiast powinieneś się zastanowić nad wyborem materaca medycznego. Być może ta jedna, prosta decyzja, odmieni Twój poziom komfortu podczas snu, a dolegliwości bólowe oraz niewyspanie staną się już tylko historią.  

  • materace ortopedyczne - zapewniają odpowiednie podparcie ciała, dzięki ergonomicznemu wkładowi. Wykorzystana technologia zmniejsza ucisk ramion oraz niskich części kręgosłupa, a co za tym idzie, zapobiega drętwieniu kończyn. Stanowią idealne rozwiązanie regeneracyjne. 
  • materace przeciwodleżynowe - jest to doskonałe rozwiązanie dla osób schorowanych i starszych. Dzięki elastycznym wkładom niwelowane jest ryzyko powstawania odleżyn, ponadto pozytywnie wpływają one na krążenie krwi.
  • materace dedykowane alergikom - zastosowana innowacyjna metoda wentylacji zapobiega powstawaniu ciepła i wilgoci. Doskonała cyrkulacja powietrza sprzyja zwalczaniu szkodliwych makroorganizmów, niwelując problem bakterii podczas snu. Materace są również wyposażone w bezzapachowe pokrowce, przystosowane do prania w wysokich temperaturach.
Możesz ocenić ten artykuł: