Posiadanie odpowiednich cech charakteru jest kluczowe w kontekście sprawowania opieki. Dlaczego jest to tak istotne? Ponieważ cechy te sprawiają, że osoba zajmująca się na co dzień podopiecznym w wieku zaawansowanym ma predyspozycje do tego zajęcia. Założyć więc można, że realizowała będzie we właściwy sposób zadania, które stawia przed nią sytuacja związana z wyjazdem na zlecenie na teren Niemiec.

Jakimi cechami powinien wyróżniać się opiekun osób w wieku zaawansowanym?

Bez wątpienia istotną cechą jest cierpliwość, ponieważ seniorzy, którzy zmagają się np. z demencją lub chorobą Alzhaimera wymagają niekiedy, by opiekun powtarzał z nimi pewne działania. Na przykład odpowiadał kilka razy dziennie na to samo pytanie. Znaczenie ma także zaradność i samodzielność, gdyż do zadań opiekuna nierzadko należy prowadzenie gospodarstwa domowego w czasie realizacji zlecenia. Dobra organizacja czasu to wówczas ważny aspekt działań opiekuna.

Istotna jest empatia i otwartość na potrzeby drugiego człowieka, nad którym sprawuje się pieczę. Nie bez znaczenia jest także opanowanie oraz odporność na stres. Może bowiem dojść do nieprzewidzianej sytuacji losowej, kiedy ważna jest szybka reakcja i zadbanie o bezpieczeństwo swoje oraz podopiecznego.

Wymieniając cechy dobrego opiekuna nie możemy zapomnieć także o uczciwości. Można rozpatrywać to zagadnienie w dwóch aspektach, ponieważ mowa o uczciwości zarówno w stosunku do podopiecznego, ale także jego rodziny. Taka postawa wyrażana jest sumienną realizacją powierzonych obowiązków oraz dbałością o komfort seniora, którym się zajmujemy.

Ten niezwykle ważny temat, nad którym zastanawia się wiele osób rozważających podążenie opiekuńczą ścieżką kariery, rozwinięty został w artykule dostępnym pod adresem: www.aterima-med.pl/poradnik-dla-opiekunek,praca-opiekunki,808,jakie-cechy-powinna-miec-dobra-opiekunka-osob-starszych .

Gdzie zasięgać opinii na temat pracy opiekuna?

Niewątpliwie wiarygodnym źródłem informacji są wydarzenia dedykowane opiekunom, którzy pełnią już rolę osób zajmujących się zawodowo troską o zdrowie i potrzeby seniorów. Często realizowane są spotkania i konferencje, podczas których wysłuchać można specjalistów i wymienić się opiniami z innymi osobami, które parają się na co dzień tym zajęciem. Najbliższą okazją zdobycia wiedzy w zakresie pracy opiekuna będzie konferencja, która organizowana jest w bieżącym miesiącu.

Ogólnopolska Konferencja PROFESJONALNI W OPIECE: OPIEKUN OSÓB STARSZYCH – ZAWÓD MOŻLIWOŚCI będzie wydarzeniem online, w którym można wziąć udział nieodpłatnie, niezależnie, czy jest się osobą już zawodowo sprawującą opiekę, czy chce się dopiero zgromadzić pełen pakiet informacji, by rozważyć decyzję dotyczącą wyjazdu na zlecenie na terenie Niemiec. Warto wziąć udział!

Kiedy odbędzie się ta konferencja, niezwykle ważna na ogólnopolskiej mapie wydarzeń związanych z opieką? Zaplanuj swoją wirtualną obecność dnia 25.05.2022 o godz. 19:00. Ponieważ spotkanie odbędzie się online, możesz w nim uczestniczyć nie wychodząc z domu!

Jak tego dokonać? Wystarczy posiadać dostęp do smartfonu lub komputera i zapisać się na wydarzenie, korzystając z poniższego linku. Do zobaczenia na konferencji, nie może Cię zabraknąć!

Spotkanie podzielone będzie na trzy interesujące bloki tematyczne.

  1. Wiesz – dbasz lepiej.
  2. Dbasz o siebie – jesteś szczęśliwsza.
  3. Masz moc – odważ się na zmianę.

Co istotne, twarzą konferencji jest ceniona w branży Iwona Przybyło - magister pielęgniarstwa z wieloletnim doświadczeniem w zakresie opieki senioralnej. Specjalista Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowana terapeutka zajęciowa, coach i trenerka. Posiadaczka ponad 18letniego doświadczenia w pracy z pacjentami.

Zainteresowana? Więcej informacji na temat tych niezwykle ciekawych zagadnień, które poruszone zostaną podczas konferencji oraz szczegółowy program imprezy poznasz na stronie internetowej: www.profesjonalniwopiece.pl.

Możesz ocenić ten artykuł: