Wyjątkowy prezent dla bliskiej osoby powinien być podarowany od serca i z myślą o niej. Oba te warunki spełni podarunek z kategorii zdrowie. Jeśli zatem nie wiesz, co mogłoby się spodobać wybranej osobie lub wychodzisz z założenia, że wszystko już ma i niczego jej nie brakuje, postaw na praktyczny elektroniczny gadżet medyczny. Dając taki prezent, można pokazać, że zależy nam na zdrowiu obdarowanej osoby, a więc jest dla nas bardzo ważna. Można więc śmiało powiedzieć, że jest to prezent z przesłaniem.

Zastanawiasz się, jaki gadżet elektroniczny sprawdzi się na prezent na specjalną okazję? Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji urządzeń, które przydadzą się każdemu, bez względu na płeć i wiek. Zobacz nasze zestawienie i zainspiruj się pomysłami na prezent medyczny.

Termometr do pomiaru temperatury ciała

Gdy nie czujemy się dobrze, pierwsze co przychodzi nam na myśl, to zmierzyć sobie temperaturę. Do przeprowadzenia pomiaru niezbędny jest termometr, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego domu. Ze sprawdzonych źródeł wiesz, że bliska Ci osoba nie ma termometru? Zatem termometr do ciała w takiej sytuacji sprawdzi się na prezent wręcz idealnie. Z drugiej strony, nawet jeśli ma, to z pewnością ucieszy się, gdy dostanie dużo lepszy i dokładniejszy niż ten, jaki posiada. Pojawia się tylko pytanie, jaki termometr kupić?

Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim termometry elektroniczne, bezdotykowe i na podczerwień. Przy wyborze należy przyjrzeć się parametrom takim jak szybkość i dokładność pomiaru czy przeznaczenie termometru i zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje.

Irygator do zębów

Do niedawna irygatory stanowiły głównie wyposażenie gabinetów stomatologicznych, dzisiaj każdy może mieć takie urządzenie na własny użytek. Jest to przyrząd do pielęgnacji jamy ustnej służący do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Kieruje on strumień wody między zęby i dziąsła, usuwając resztki jedzenia oraz płytkę nazębną i bakterie. Irygator pomaga zatem dbać o zęby.

Irygator do zębów – jaki wybrać? Irygator dostępny jest w wersji stacjonarnej i bezprzewodowej. Stacjonarny irygator najczęściej posiada w bazie urządzenia zbiornik o dużej pojemności (ok. 500 ml), do którego dołączona jest rączka z wężykiem do irygacji. Irygator bezprzewodowy natomiast zwykle ma mniejszy zbiornik na wodę, ale nie ma za to ograniczających pracę przewodów. Pierwszy typ irygatora zasilany jest sieciowo, a drugi jest na baterie lub ma wbudowany akumulator. Cenowo korzystniej wypada irygator bezprzewodowy. Bazując na tych informacjach, wybierz irygator skrojony na miarę potrzeb bliskiej Ci osoby.

Waga z pomiarem tkanki tłuszczowej

Świetnym pomysłem na prezent jest także waga diagnostyczna będąca lepszą alternatywą dla zwykłej wagi łazienkowej, choć z wyglądu jest do niej bardzo podobna. Różnica tkwi jednak w tym, że ta druga umożliwia jedynie pomiar wagi ciała, a pierwsza pozwala zmierzyć wiele istotnych parametrów naszego ciała. Waga diagnostyczna może mieć takie funkcje jak wskaźnik idealnej masy ciała, wskaźnik masy kości czy wskaźnik poziomu wody w ciele. Dostępna jest także waga z pomiarem tkanki tłuszczowej. To doskonały pomysł na prezent zwłaszcza dla osoby, która od niedawna bardziej o siebie dba, zdrowo się odżywia i wprowadziła do swojego życia aktywność fizyczną.

Smartwatch medyczny

Ostatnią naszą propozycją jest elektroniczny zegarek tzw. smartwatch oferujący szereg funkcji medycznych. Urządzenia tego typu są zaprojektowane w taki sposób, aby monitorować ludzkie zdrowie. Zawierają wiele przydatnych funkcji, dzięki którym pozwalają przeprowadzać wysoce wiarygodne pomiary tętna, natlenienia krwi czy ciśnienia. Smartwatch medyczny śledzi i zapisuje także liczbę kroków czy spalonych kalorii, dzięki czemu na bieżąco można sprawdzać i analizować swoją aktywność. Dla starszej osoby warto wybrać model z funkcją SOS, która w razie pogorszenia parametrów życiowych automatycznie powiadomi bliską osobę lub zawiadomi odpowiednie służby.

Możesz ocenić ten artykuł: