Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Chirurg naczyniowy
  3. Warszawa

Chirurg naczyniowy Warszawa prywatnie

Na dzień 20-07-2024 w Warszawie jest 2 specjalistów chirurgów naczyniowych przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 3 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 319 PLN.

Chirurg naczyniowy Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Chirurg naczyniowy to specjalista od diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, zwłaszcza tętnic, żył i naczyń limfatycznych. Jest w stanie przeprowadzać jak również operacje otwarte, jak i zabiegi z wykorzystaniem metod minimalnie inwazyjnych.

Do chirurga naczyniowego w Warszawie powinno się zgłosić w przypadku występowania schorzeń naczyniowych, takich jak zakrzepica, a także w przypadku urazów żył i niewydolności układu krążenia wywołanych chorobami serca i naczyń krwionośnych. Konieczne jest również skonsultowanie się z chirurgiem naczyniowym w przypadku interwencji chirurgicznych na naczyniach krwionośnych. Chirurg naczyniowy na wizycie prywatnej może przeprowadzić badania obrazowe, takie jak tomografię komputerową, które pomogą w ustaleniu diagnozy i wyborze odpowiedniego leczenia.

Badania jakie może zlecić chirurg naczyniowy to diagnostyka obrazowa takie jak tomografia komputerowa TK czy rezonans magnetyczny MRI, badanie dopplerowskie, badanie angiograficzne, badanie skaningowe, a także badania laboratoryjne, takie jak badanie krwi, badanie ciśnienia tętniczego, badanie glikemii oraz badanie poziomu cholesterolu. Chirurg naczyniowy w Warszawie może również zlecić badanie tętnic kończyn dolnych lub górnych, a także badanie echokardiograficzne w celu zbadania funkcjonowania serca. Każde badanie jest dobierane indywidualnie dla pacjenta, w zależności od potrzeb i objawów choroby.

Chirurg naczyniowy przeprowadza różnego typu zabiegi, w zależności od schorzenia pacjenta. Do popularnych procedur chirurgicznych naczyniowych należą m.in. operacje naczyń krwionośnych, wszczepianie stentów, angioplastyka, trombektomia, a także krioterapia i laseroterapia. W przypadku chorób naczyń mózgowych lub kończyn dolnych, chirurg może również przeprowadzać zabiegi mikronaczyniowe, jak np. rewaskularyzacja mózgu czy rekonstrukcja tętnicy biodrowej. Ważnym elementem działań chirurga naczyniowego są także zabiegi ratunkowe, takie jak leczenie krwotoków lub ostrych zatorów.

Chirurg naczyniowy przyjmujący prywatnie leczy wiele różnych chorób i dolegliwości związanych z układem krążenia. Może to być miażdżyca, tętniak, zakrzepica, choroba Raynauda, żylaki, czy też zespoły naczyniowe, takie jak zespół cieśni nadgarstka czy zespół napięcia przedramienia. Często zajmuje się również leczeniem chorób tętnic szyjnych, tętnic kończyn dolnych oraz tętnic mózgowych.

Chirurdzy naczyniowi są również dostępni w innych miastach: Poznań.

W serwisie znajdziesz również chirurga naczyniowego na NFZ w Warszawie.

Chirurg naczyniowy prywatnie - polecane artykuły

Dojrzali! Wspaniali! - kolejne święto seniorów za nami

Dojrzali! Wspaniali! - kolejne święto seniorów za nami
"Starość to nie tylko dreptanie do ławeczki pod blokiem. Dojrzewanie to życie!" – wołała ze sceny do ponad 10 tys. uczestników Ogólnopolskiej Parady Seniorów DJ Wika, która stała się już symbolem pogodnej i nieco szalonej starości. Organizowane od sześciu lat parady są świętem, na które emeryci czekają cały rok, by pokazać innym, że potrafią i chcą jeszcze bawić się i korzystać życia.

Autotransfuzja - gdy dawca i biorca to ta sama osoba

Autotransfuzja - gdy dawca i biorca to ta sama osoba
Autotransfuzja (transfuzja autologiczna) jest to zabieg przetaczania krwi, gdy biorcą i dawcą jest ta sama osoba. Najważniejszym jej celem jest wyeliminowanie, w miarę możliwości, przetaczania krwi alogenicznej. Jest to niezwykle istotne dla osób, które są zimmunizowane i bardzo trudno jest im dobrać krew zgodną grupowo.

Działalność medycznych towarzystw naukowych

Działalność medycznych towarzystw naukowych
Wspierają rozwój nauki w swoich dziedzinach, prowadzą działalność wydawniczą, organizują zjazdy i posiedzenia naukowe, upowszechniają efekty badań - to tylko niektóre aspekty działalności medycznych towarzystw naukowych.