Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Chirurg
  3. Katowice

Chirurg Katowice prywatnie

Na dzień 07-12-2023 w Katowicach jest 2 specjalistów chirurgów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 6 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 269 PLN.

Chirurg Katowice prywatnie - co musisz wiedzieć?

Lekarz specjalizujący się w chirurgii ogólnej to osoba, która zajmuje się procedurami na całym ciele, włącznie z brzuchem, klatką piersiową i układem pokarmowym. Chirurg ogólny diagnozuje choroby, planuje leczenie i wykonuje operacje w celu usunięcia choroby lub uszkodzenia ciała. Podczas operacji chirurg ogólny używa narzędzi chirurgicznych do przecięcia tkanek, usuwania chorobowo zmienionych narządów lub naprawy uszkodzeń wewnętrznych. Chirurg ogólny musi być kompetentny w zakresie anatomii ciała, chorób i metod operacyjnych.

Badania jakie może zlecić chirurg ogólny na płatnych wizytach w Katowicach to tomografia komputerowa, MRI, analizy krwi, endoskopia, biopsja oraz wiele innych. Każde badanie jest zależne od choroby, której pacjent może doznać.

Do chirurga ogólnego powinno zgłosić się w przypadku wystąpienia różnych problemów zdrowotnych, takich jak problemy trawienne (takie jak choroba wrzodowa, zapalenie wyrostka robaczkowego, choroba Crohna), nowotwory (np. rak piersi, rak jelita grubego), uszkodzenia organów wewnętrznych (np. złamania żeber, urazy wątroby, pęknięcie śledziony), choroby układu krążenia (np. miażdżyca, choroba niedokrwienna serca), dolegliwości związane z płucami (takie jak rak płuca, zapalenie płuc), a także w przypadku odleżyn lub zakażeń, które wymagają interwencji chirurgicznej.

Chirurg ogólny w Katowicach przyjmujący prywatnie może pracować w szpitalach, klinikach i placówkach medycznych. Oprócz operacji, lekarz ten koordynuje opieką nad pacjentami przed i po operacji oraz diagnozuje objawy chorób i zaleca odpowiednie leczenie.

Chirurg ogólny to osoba, która musi być dokładna, odpowiedzialna i radzić sobie w stresie. Zawód ten wymaga obszernej wiedzy i praktyki. Chirurg ogólny to ważne ogniwo w systemie opieki zdrowotnej, zapewniając pacjentom niezbędne procedury chirurgiczne, aby poprawić jakość ich życia i zdrowia.

Chirurdzy są również dostępni w innych miastach: GdańskGdyniaKrakówPoznańRzeszówSzczecinToruńWarszawa.

W serwisie znajdziesz również chirurga na NFZ w Katowicach.

Chirurg prywatnie - polecane artykuły

Co to jest stulejka – objawy, badanie, leczenie

Co to jest stulejka – objawy, badanie, leczenie
Może być wrodzona lub nabyta. Nieleczona bywa przyczyną nawracających stanów zapalnych, kłopotów z oddawaniem moczu, problemów natury seksualnej. Stulejka to męski problem, który z powodzeniem daje się leczyć.

Mięsaki - nowotwór specjalnego nadzoru

Mięsaki - nowotwór specjalnego nadzoru
Wiele osób ma na rękach i nogach podskórne guzy; warto zwrócić na nie uwagę, bo może to być mięsak - groźny nowotwór tkanek miękkich i kości. Najbardziej niepokojące są te o średnicy powyżej 5 cm.

Nie lekceważ zgagi

Nie lekceważ zgagi
Zgaga to piekący ból odczuwany w środkowej części klatki piersiowej. U osób zdrowych może pojawiać się po zbyt ciężkim, tłustym posiłku, ale jej częstego pojawiania się nie należy lekceważyć - może być objawem przewlekłej choroby przewodu pokarmowego.