Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Gdańsk

Dermatolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 20-07-2024 w Gdańsku jest 6 lekarzy dermatologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 2 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 279 zł.

Dermatolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się na diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie aplikowaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo rozległa, bo choć może wydawać się, że skóra i problemy z nią związane nie są tak trudne, to często stanowi ona start do rozpoznania różnego rodzaju innych zmian. Ponadto, wykwalifikowany dermatolog bada schorzenia włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pochodne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Problemy, które bada ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Gdańska rozpoznaje te problemy zdrowotne dokładnie je analizując (ew. korzystając z pomocy dopasowanego dermatoskopu), a następnie leczy przy pomocy np. przepisania dostosowanych antybiotyków, maści i kremów. Doradza również korzystny dla pacjenta tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące zahamować pogłębienie schorzenia. W niektórych sytuacjach, które wymagają bardziej kompleksowej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze znacznymi przebarwieniami). Co więcej, może polecić chorego na operacyjny zabieg wyeliminowania zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy zwykłe leczenie nie wróży poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Wybierając się na wizytę do dermatologa w Gdańsku, należy się wcześniej przygotować. Powinniśmy podać przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od kiedy objawiają się u nas drażniące kłopoty, czy odczuwamy z tego powodu jakieś inne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać specjaliście naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się minionych, poważnych chorób, tych dzisiejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób stały.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: KrakówŁódźOlsztynPoznańRzeszówSzczecinWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Gdańsku.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Jak zimą dbać o skórę

Jak zimą dbać o skórę
Co najbardziej doskwiera skórze zimą? Mróz, niskie temperatury, wiatr oraz... słońce! Najgorsze są zmiany temperatur: wychodzimy z ogrzewanego pomieszczenia (20-25 stopni) na mróz (minus 10). Trzydzieści stopni różnicy to dla skóry bardzo dużo - zareaguje skurczem naczyń krwionośnych, który uruchomi kolejne reakcje. Jeśli do tego mamy wrażliwą cerę, jej reakcje będą szybsze i mocniejsze, może dojść do podrażnienia, a skóra będzie nienaturalnie napięta, piekąca i swędząca.

Atopowe zapalenie skóry – jedna z najczęstszych chorób skóry u dzieci

Atopowe zapalenie skóry – jedna z najczęstszych chorób skóry u dzieci
"Lakierowana" skóra policzków, suchość, zmiany rumieniowe i uciążliwy świąd – to klasyczne objawy atopowego zapalenia skóry (AZS). Ta najczęstsza choroba skóry u małych dzieci z reguły jest rozpoznawana przed ukończeniem piątego roku życia.

Golenie głowy pomaga w walce z wszawicą?

Golenie głowy pomaga w walce z wszawicą?
To MIT! Osoby cierpiące na wszawicę głowową są często stygmatyzowane. Piętno choroby sprawia, że za wszelką cenę i jak najszybciej chcą się jej pozbyć. W akcie desperacji często sięgają więc po niezgodne z aktualną wiedzą medyczną metody walki z chorobą, które mogą dodatkowo pogłębić problem.