Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się na diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie aplikowaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo rozległa, bo choć może wydawać się, że skóra i problemy z nią związane nie są tak trudne, to często stanowi ona start do rozpoznania różnego rodzaju innych zmian. Ponadto, wykwalifikowany dermatolog bada schorzenia włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pochodne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.
Problemy, które bada ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Gdańska rozpoznaje te problemy zdrowotne dokładnie je analizując (ew. korzystając z pomocy dopasowanego dermatoskopu), a następnie leczy przy pomocy np. przepisania dostosowanych antybiotyków, maści i kremów. Doradza również korzystny dla pacjenta tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące zahamować pogłębienie schorzenia. W niektórych sytuacjach, które wymagają bardziej kompleksowej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze znacznymi przebarwieniami). Co więcej, może polecić chorego na operacyjny zabieg wyeliminowania zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy zwykłe leczenie nie wróży poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.
Wybierając się na wizytę do dermatologa w Gdańsku, należy się wcześniej przygotować. Powinniśmy podać przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od kiedy objawiają się u nas drażniące kłopoty, czy odczuwamy z tego powodu jakieś inne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać specjaliście naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się minionych, poważnych chorób, tych dzisiejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób stały.
Ceny prywatnych porad zaczynają się od 259 zł.
Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną konsultację jutro.
W Gdańsku dostępnych jest 2 lekarzy dermatologów.
Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.