Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Gdańsk

Dermatolog Gdańsk prywatnie

Na dzień 04-10-2023 w Gdańsku jest 2 lekarzy dermatologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 259 zł.

Dermatolog Gdańsk prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się na diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie aplikowaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo rozległa, bo choć może wydawać się, że skóra i problemy z nią związane nie są tak trudne, to często stanowi ona start do rozpoznania różnego rodzaju innych zmian. Ponadto, wykwalifikowany dermatolog bada schorzenia włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pochodne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Problemy, które bada ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Gdańska rozpoznaje te problemy zdrowotne dokładnie je analizując (ew. korzystając z pomocy dopasowanego dermatoskopu), a następnie leczy przy pomocy np. przepisania dostosowanych antybiotyków, maści i kremów. Doradza również korzystny dla pacjenta tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące zahamować pogłębienie schorzenia. W niektórych sytuacjach, które wymagają bardziej kompleksowej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze znacznymi przebarwieniami). Co więcej, może polecić chorego na operacyjny zabieg wyeliminowania zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy zwykłe leczenie nie wróży poprawy, a stan schorzenia pogłębia się.

Wybierając się na wizytę do dermatologa w Gdańsku, należy się wcześniej przygotować. Powinniśmy podać przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od kiedy objawiają się u nas drażniące kłopoty, czy odczuwamy z tego powodu jakieś inne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać specjaliście naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się minionych, poważnych chorób, tych dzisiejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób stały.

Prywatna wizyta u dermatologa LUXMED w Gdańsku - często zadawane pytania

Jak dużo kosztuje prywatna wizyta u dermatologa w placówkach Grupy LUX MED w Gdańsku?

Ceny prywatnych porad zaczynają się od 259 zł.

Jak długo czeka się w Gdańsku na komercyjną wizytę u dermatologa?

Najszybciej można zarejestrować się na odpłatną konsultację jutro.

Jak wielu specjalistów dermatologów jest dostępnych w przychodniach LUX MED w Gdańsku?

W Gdańsku dostępnych jest 2 lekarzy dermatologów.

Czy do odbycia komercyjnej wizyty u specjalisty dermatologa w Gdańsku potrzebne jest skierowanie?

Nie, prywatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: KrakówŁódźOlsztynPoznańRzeszówSzczecinWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Gdańsku.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Jakie badania profilaktyczne wykonywać?

Jakie badania profilaktyczne wykonywać?
Badania profilaktyczne to temat, który nieustannie przewija się w rozmowach o zdrowiu. Pomimo zaleceń lekarzy, a nawet przesyłania zaproszeń na niektóre badania przesiewowe, wciąż zbyt mało Polaków i Polek decyduje się na ich wykonanie. Odmowa często tłumaczona jest strachem, niewiedzą lub brakiem czasu. Tymczasem tylko profilaktyka pozwala na wykrycie i rozpoznanie choroby, jeszcze zanim pojawią się objawy. Większość schorzeń zdiagnozowanych w stadium początkowym pozwala na lepsze możliwości terapii oraz poprawia rokowanie. Warto poświęcić swój czas i zadbać o własne zdrowie, właśnie wtedy, gdy nie trapią nas jeszcze żadne dolegliwości.

Jak dbać o skórę, by najdłużej była młoda

Jak dbać o skórę, by najdłużej była młoda
Wydawałoby się, że nie wychodząc z domu chronimy skórę przed szkodliwymi czynnikami. Niestety, nie jest tak. Brak świeżego powietrza i słońca sprawia, że nasza skóra jest wyjątkowo narażona na suchość czy ściągnięcie. Naszej cerze nie sprzyja też stres, a już całkiem źle, jeśli zaradzamy mu paleniem i niezdrowym jedzeniem.

Czerniak – ryzykowna karnacja Polaków

Czerniak – ryzykowna karnacja Polaków
Czerniak może rozwinąć się u każdego. Polacy z powodu jasnej karnacji są narażeni na ten rodzaj nowotworu. Jednak usunięcie czerniaka, kiedy choroba nie jest jeszcze zaawansowana, pozwala na wyleczenie nawet 80 proc. chorych.