Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Olsztyn

Dermatolog Olsztyn prywatnie

Wg. stanu na dzień 04-10-2023 w Olsztynie jest 1 specjalista dermatolog przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 259 PLN.

Dermatolog Olsztyn prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest lekarzem skupiającym się w diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie wprowadzaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo bogata, bo choć może wydawać się, że skóra i problemy z nią związane nie są tak trudne, to często stanowi ona początek do rozpoznania różnego rodzaju innych chorób. Ponadto, wyspecjalizowany dermatolog bada schorzenia włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pochodne: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Choroby, które bada ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog z Olsztyna bada te problemy ze zdrowiem dokładnie je oglądając (ew. korzystając z pomocy specjalnego dermatoskopu), a potem leczy przy asyście np. przepisania dostosowanych antybiotyków, maści i kremów. Zaleca również właściwy dla schorowanego tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące powstrzymać rozwój schorzenia. W niektórych sytuacjach, które wymagają bardziej kompleksowej drogi terapii, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze znacznymi przebarwieniami). Co więcej, może skierować chorego na operacyjny zabieg usunięcia zmiany skórnej. Taka sytuacja następuje, gdy zwykłe leczenie nie wróży polepszenia, a stan schorzenia pogłębia się.

Udając się na wizytę do dermatologa w Olsztynie, wypada wcześniej przygotować. Powinniśmy opowiedzieć przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od kiedy objawiają się u nas niepokojące trudności, czy odczuwamy z tego powodu jakieś różne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać specjaliście naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się minionych, poważnych chorób, tych dzisiejszych, a także leków, które przyjmujemy w sposób ciągły.

Prywatna wizyta u dermatologa LUXMED w Olsztynie - często zadawane pytania

Ile płaci się za prywatną wizytę u dermatologa w przychodniach LUX MED w Olsztynie?

Ceny komercyjnych porad zaczynają się od 259 zł.

Ile wynosi czas oczekiwania w Olsztynie na komercyjną wizytę u dermatologa?

Najszybciej można umówić się na prywatną wizytę jutro.

Ilu lekarzy dermatologów jest dostępnych w placówkach LUX MED w Olsztynie?

W Olsztynie przyjmuje jeden lekarz dermatolog.

Czy do odbycia prywatnej wizyty u lekarza dermatologa w Olsztynie wymagane jest skierowanie?

Nie, odpłatne wizyty nie wymagają uzyskania skierowania od innego lekarza.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźPoznańRzeszówSzczecinWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Olsztynie.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

Golenie głowy pomaga w walce z wszawicą?

Golenie głowy pomaga w walce z wszawicą?
To MIT! Osoby cierpiące na wszawicę głowową są często stygmatyzowane. Piętno choroby sprawia, że za wszelką cenę i jak najszybciej chcą się jej pozbyć. W akcie desperacji często sięgają więc po niezgodne z aktualną wiedzą medyczną metody walki z chorobą, które mogą dodatkowo pogłębić problem.

Z badania klinicznego zawsze można się wycofać

Z badania klinicznego zawsze można się wycofać
Badania kliniczne najczęściej mają za zadanie potwierdzić bezpieczeństwo i skuteczność nowych leków lub metod leczenia. To jedyny wiarygodny sposób, który pozwala ustalić, czy nowy sposób leczenia jest bardziej skuteczny niż dotychczas stosowane metody. Bez badań klinicznych nie ma postępu medycyny.

Leczenie łuszczycy może być skuteczniejsze

Leczenie łuszczycy może być skuteczniejsze
Pacjenci z łuszczycą nie tylko zmagają się z brakiem akceptacji ich choroby przez otoczenie, ale i brakiem dostępu do dermatologów oraz odpowiednich terapii.