Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Dermatolog
  3. Szczecin

Dermatolog Szczecin prywatnie

Na dzień 24-04-2024 w Szczecinie jest 1 lekarz dermatolog przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest za 5 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 240 PLN.

Dermatolog Szczecin prywatnie - co musisz wiedzieć?

Dermatolog jest specjalistą specjalizującym się na diagnozowaniu przyczyn zmian skórnych, a następnie aplikowaniu właściwego metody leczenia. Dziedzina, którą zajmuje się dermatolog, nazywa się dermatologią. Jest ona bardzo bogata, bo choć może wydawać się, że skóra i dolegliwości z nią związane nie są tak trudne, to często stanowi ona początek do rozpoznania różnego rodzaju innych schorzeń. Ponadto, wykwalifikowany dermatolog bada problemy włosów czy paznokci. Dermatologię dzieli się na kliniczną i doświadczalną oraz jej pobliskie: wenerologię, kosmetologię, dermatologię dziecięcą albo medycynę estetyczną.

Choroby, które bada ten lekarz to m.in.: bielactwo, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, trądzik i jego odmiany, nowotwory skóry albo odleżyny. Dermatolog ze Szczecina rozpoznaje te problemy ze zdrowiem dokładnie je obserwując (ew. korzystając z pomocy dopasowanego dermatoskopu), a następnie zapobiega przy pomocy np. przepisania odpowiednich antybiotyków, maści i kremów. Doradza również dobry dla schorowanego tryb życia i czynności lub rzeczy, mogące przystopować pogłębienie schorzenia. W niektórych przypadkach, które wymagają bardziej rzetelnej drogi leczenia, dermatolog daje pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy (mając do czynienia ze widocznymi przebarwieniami). Co więcej, może odesłać chorego na operacyjny zabieg wyeliminowania zmiany skórnej. Taka sytuacja ma miejsce, gdy zwykłe leczenie nie wróży polepszenia, a stan schorzenia pogłębia się.

Wybierając się na wizytę do dermatologa w Szczecinie, warto się wcześniej przygotować. Powinniśmy opowiedzieć przyczynę naszej wizyty, wiedzieć od kiedy występują u nas drażniące trudności, czy odczuwamy z tego powodu jakieś pokrewne dolegliwości (a jeśli tak, to jakie?) oraz podać lekarzowi naszą dotychczasową historię medyczną. Tyczy się byłych, poważnych chorób, tych obecnych, a także leków, które przyjmujemy w sposób bieżący.

Dermatolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźOlsztynPoznańRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również dermatologa na NFZ w Szczecinie.

Dermatolog prywatnie - polecane artykuły

9 faktów o atopowym zapaleniu skóry

9 faktów o atopowym zapaleniu skóry
Sprawdź, co robić, żeby dobrze żyć pomimo atopowego zapalenia skóry (AZS), które ułatwia wnikanie do organizmu bakterii i alergenów.

Z odciskiem do podologa

Z odciskiem do podologa
Odciski czy deformacje paznokci, które nie wydają się poważnym problemem, mogą powodować ból uniemożliwiający normalne poruszanie się. Nie wszyscy wiedzą, że specjalistą, który w takiej sytuacji może pomóc, jest podolog. O wiele częściej wizyty u niego potrzebują kobiety.

Ostrożnie stosujmy zabiegi z użyciem lasera

Ostrożnie stosujmy zabiegi z użyciem lasera
W laseroterapii, bez względu na to, co konkretnie chcemy osiągnąć, najważniejsze jest to, aby sobie nie zaszkodzić. Dlatego zawsze trzeba przestrzegać kilku zasad bezpieczeństwa. Sprawdźcie, kiedy nie wolno zgodzić się na taki zabieg.