Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Białystok

Endokrynolog Białystok prywatnie

Na dzień 14-04-2024 w Białymstoku jest 1 lekarz endokrynolog przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Pierwszy wolny termin jest za 25 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 229 złotych.

Endokrynolog Białystok prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której działa, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona zmian działania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa albo jajniki. Endokrynolog na prywatnych wizytach zaczyna wstępny wywiad i obserwację, a potem podejmuje odpowiednie i sprecyzowane leczenie.

Endokrynolog najpierw stwierdza czy w danym gruczole jest niedobór albo nadprodukcja hormonów. Zadaniem endokrynologa w Białymstoku jest znalezienie przyczyny tego stanu, jego kontrola oraz ewentualne leczenie. To bardzo złożona dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez lekarza zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet i mężczyzn) i zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia dalszych badań, lekarz może skierować pacjenta do innego lekarza na dany zabieg.

Zanim udamy się na odpłatną konsultację do endokrynologa dobrze wpierw skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Powodem do tej wizyty mogą być np. nagłe wahania masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), za małe lub za duże libido, czy skrajne problemy ze snem. W trakcie badania warto pamiętać naszą historię medyczną. Powinniśmy także wymienić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźRzeszówWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Białymstoku.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Dlaczego ważne jest monitorowanie hormonów u kobiet w ciąży?

Dlaczego ważne jest monitorowanie hormonów u kobiet w ciąży?
Właściwa opieka nad matką i nienarodzonym dzieckiem ma kluczowe znaczenie dla ich bezpieczeństwa oraz dla zapewnienia zdrowego rozwoju płodu. Jednym z istotnych aspektów tego procesu jest monitorowanie poziomu hormonów u kobiet w ciąży. Dlaczego jest to tak ważne? Hormony odgrywają kluczową rolę w regulacji wielu funkcji życiowych, a równowaga hormonalna wpływa na zdrowie i samopoczucie zarówno matki, jak i dziecka.

Jak nie przegapić zakażenia HIV

Jak nie przegapić zakażenia HIV
Po 2-6 tygodniach od zakażenia wirusem HIV u części osób obserwuje się występowanie tzw. ostrej choroby retrowirusowej. Objawy zwykle utrzymują się ok. 14 dni. Później zakażenie przebiega bezobjawowo, jednak są różne wskazania medyczne do wykonania testu na HIV.

Dlaczego kobiety później niż mężczyźni zaczynają chorować na serce

Dlaczego kobiety później niż mężczyźni zaczynają chorować na serce
Dzięki działaniu żeńskich hormonów u kobiet choroby serca występują dziesięć lat później niż u mężczyzn. Ale nie oznacza to, że panie nie muszą dbać o profilaktykę.