Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Rzeszów

Endokrynolog Rzeszów prywatnie

Wg. stanu na 07-12-2023 w Rzeszowie jest 3 lekarzy endokrynologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny płatnych konsultacji zaczynają się od 279-299 zł.

Endokrynolog Rzeszów prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest lekarzem, zajmującym się różnymi zaburzeniami układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której działa, nazywa się endokrynologią. Dotyka ona przemian funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są to m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa lub jajniki. Lekarz na prywatnych wizytach zaczyna wstępny wywiad i obserwację, a później podejmuje odpowiednie i kompleksowe leczenie.

Endokrynolog najpierw stwierdza czy w danym gruczole jest niedobór albo nadprodukcja hormonów. Zadaniem endokrynologa w Rzeszowie jest określenie przyczyny tego stanu, jego obserwacja oraz ewentualne leczenie. To bardzo zawiła dziedzina, więc często endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez specjalistę schorzeń, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet i mężczyzn) oraz zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie konieczności podjęcia dalszych kroków, lekarz może wysłać pacjenta do innego specjalisty na określony zabieg.

Zanim udamy się na odpłatną konsultację do endokrynologa dobrze wpierw skonsultować się z lekarzem internistą. Powodem do tej wizyty mogą być np. nagłe skoki masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), za małe lub za duże libido, a także skrajne problemy ze snem. Na badaniu warto znać naszą historię medyczną. Powinniśmy także określić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokGdańskKrakówŁódźWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Rzeszowie.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Atopowe zapalenie skóry a nowy koronawirus

Atopowe zapalenie skóry a nowy koronawirus
Choć pozornie atopowe zapalenie skóry nie ma wiele wspólnego z nowym koronawirusem okazuje się jednak, że może stanowić pewne ryzyko w czasie pandemii, szczególnie jeśli współistnieje z astmą, a pacjent przyjmuje leki immunosupresyjne.

Niebezpieczne skutki dążenia do ideału?

Niebezpieczne skutki dążenia do ideału?
Bulimia i anoreksja to zaburzenia odżywiania o podłożu psychicznym; obie choroby mogą zagrażać życiu, ponieważ powodują wyniszczenie organizmu. Ich ofiarami padają przede wszystkim dziewczęta w wieku dojrzewania i młode kobiety.

Nadciśnienie tętnicze - cichy wróg

Nadciśnienie tętnicze - cichy wróg
Nadciśnienie tętnicze jest aktualnie jednym z największych zagrożeń współczesnego świata. Według danych WHO z 2000 roku około 26% społeczeństwa ma zdiagnozowane i leczone nadciśnienie, a zgodnie z wszelkimi prognozami do roku 2025 będzie to aż 29% dorosłej populacji. Statystyki milczą jednak o przypadkach osób, które nie wiedzą, że chorują na nadciśnienie. Samo podwyższone ciśnienie nie daje bowiem objawów i przez wiele lat może rozwijać się niezauważalnie- sytuacja taka prowadzi jednak do szeregu poważnych następstw. Obok palenia tytoniu i hipercholesterolemii nadciśnienie tętnicze jest jednym z najczęstszych przyczyn zgonu na świecie- najgroźniejsze powikłania narządowe nim wywołane to udar mózgu, zawał serca, zaawansowana miażdżyca czy niewydolność nerek.