Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Warszawa

Endokrynolog Warszawa prywatnie

Na dzień 07-12-2023 w Warszawie jest 5 specjalistów endokrynologów przyjmujących prywatnie w przychodniach LUX MED. Pierwszy dostępny termin jest jutro. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 279-300 PLN.

Endokrynolog Warszawa prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest doktorem, badającym wszelakie zaburzenia układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której działa, nazywa się endokrynologią. Dotyka ona niepoprawności funkcjonowania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa lub jajniki. Specjalista na prywatnych wizytach przeprowadza pierwszy wywiad i obserwację, a następnie podejmuje dopasowane i sprecyzowane leczenie.

Lekarz wstępnie rozpoznaje czy dany gruczoł produkuje za mało hormonów, czy wręcz przeciwnie - zachodzi ich nadprodukcja. Zadaniem endokrynologa w Warszawie jest określenie przyczyny tego stanu, jego kontrola oraz ewentualne zapobieganie. To bardzo złożona dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie ukończyli inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez niego zmian, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet i mężczyzn) czy zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie potrzeby podjęcia kolejnych kroków, lekarz może wysłać pacjenta do innego specjalisty na konkretny zabieg.

Przed wybraniem się na odpłatną konsultację do endokrynologa dobrze wpierw skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Powodem do takiej wizyty mogą być np. nagłe wahania masy ciała, nadmierne owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), za małe lub za duże libido, czy skrajne problemy ze spaniem. Na badaniu warto znać naszą historię medyczną. Powinniśmy także określić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokGdańskKrakówŁódźRzeszówWrocław.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ w Warszawie.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Zwierzak to świetny terapeuta

Zwierzak to świetny terapeuta
Naukowcy znajdują kolejne korzyści, jakie przynieść może wykorzystanie zwierząt w leczeniu ludzi. Badania sugerują, że mogą one pomagać w schorzeniach różnego typu - łagodzą stres, podnoszą nastrój, pomagają nabrać siły, poprawić zmysł równowagi, zwiększyć motywację czy zaangażowanie w społeczne relacje. Specjaliści wykorzystują różne gatunki - psy, koty, konie, osły, a także delfiny czy alpaki .

Autyzm – jakie metody leczenia są skuteczne

Autyzm – jakie metody leczenia są skuteczne
Rodzice autystycznych dzieci próbują różnych metod leczenia, by pomóc swemu dziecku. Psychologowie ostrzegają, że należy je starannie dobierać, bo wiele z nich jest wciąż niedostatecznie sprawdzonych.

Marznące dłonie i stopy mogą być objawem choroby

Marznące dłonie i stopy mogą być objawem choroby
Marznące dłonie i stopy to często bagatelizowany problem. Jeśli dotyka nas każdej jesieni i zimy - nie powinien niepokoić. Gdy dopada nas nagle - powinniśmy skonsultować się z lekarzem, bo marznące dłonie i stopy mogą być jednym z objawów: miażdżycy, chorób reumatologicznych albo problemów z tarczycą.