Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Wrocław

Endokrynolog Wrocław prywatnie

Wg. stanu na 02-12-2023 we Wrocławiu jest 6 specjalistów endokrynologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy wolny termin jest za 3 dni. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 299 zł.

Endokrynolog Wrocław prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest lekarzem, badającym wszelakie zaburzenia układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się obraca, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona przemian działania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa lub jajniki. Lekarz na prywatnych wizytach prowadzi wstępny wywiad i obserwację, a później podejmuje dopasowane i kompleksowe leczenie.

Lekarz wstępnie rozpoznaje czy dany gruczoł produkuje za mało hormonów, czy wręcz przeciwnie - zachodzi ich nadprodukcja. celem endokrynologa we Wrocławiu jest odnalezienie przyczyny takiego stanu, jego obserwacja oraz ewentualne zapobieganie. To bardzo złożona dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez niego schorzeń, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet i mężczyzn) czy zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia dalszych kroków, lekarz może skierować pacjenta do innego lekarza na dany zabieg.

Przed wybraniem się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu. Powodem do takiej wizyty mogą być np. nagłe skoki masy ciała, niezdrowe owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), za małe lub za duże libido, a także skrajne problemy ze spaniem. W trakcie badania warto znać naszą historię medyczną. Powinniśmy dodatkowo wymienić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: GdańskKrakówŁódźRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ we Wrocławiu.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Cukrzyca wyklucza intensywny wysiłek fizyczny?

Cukrzyca wyklucza intensywny wysiłek fizyczny?
O ile jednak zdrowa trzustka bez problemu poradzi sobie z jego skokiem lub spadkiem, to w przypadku cukrzycy, która zaburza prawidłowe funkcjonowanie tego narządu, chory musi uważać nawet na zwykłe, codzienne czynności, takie jak choćby szybkie podbieganie do tramwaju – taki wysiłek powoduje bowiem wyrzut hormonów i glikemia rośnie. 

Wlewy witaminowe zamiast prawdziwej terapii?

Wlewy witaminowe zamiast prawdziwej terapii?
- Ostatnie badania pokazują wręcz niekorzystny wpływ spowodowany wlewami z witaminy C na proces nowotworowy i na stosowane dotychczas leczenie – ostrzega kierownik Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. Rodryg Ramlau.

Leki biopodobne, czyli więcej nowoczesnej terapii

Leki biopodobne, czyli więcej nowoczesnej terapii
Od 2001 r. coraz częściej wygasają patenty na innowacyjne leki biologiczne, które zrewolucjonizowały leczenie m.in. cukrzycy i nowotworów. Jednocześnie pojawiają się tzw. leki biopodobne, które są zwykle o prawie 25 proc. tańsze.