Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Endokrynolog
  3. Wrocław

Endokrynolog Wrocław prywatnie

Wg. stanu na 22-02-2024 we Wrocławiu jest 6 specjalistów endokrynologów przyjmujących odpłatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy wolny termin jest jutro. Ceny płatnych wizyt zaczynają się od 299 zł.

Endokrynolog Wrocław prywatnie - co musisz wiedzieć?

Endokrynolog jest lekarzem, badającym wszelakie zaburzenia układu dokrewnego. Dziedzina medycyny, w której się obraca, nazywa się endokrynologią. Dotyczy ona przemian działania gruczołów wydzielania wewnętrznego. Są nimi m.in.: tarczyca, trzustka, przysadka mózgowa lub jajniki. Lekarz na prywatnych wizytach prowadzi wstępny wywiad i obserwację, a później podejmuje dopasowane i kompleksowe leczenie.

Lekarz wstępnie rozpoznaje czy dany gruczoł produkuje za mało hormonów, czy wręcz przeciwnie - zachodzi ich nadprodukcja. celem endokrynologa we Wrocławiu jest odnalezienie przyczyny takiego stanu, jego obserwacja oraz ewentualne zapobieganie. To bardzo złożona dziedzina, więc nierzadko endokrynolodzy przyjmujący prywatnie mają inne specjalizacje. Do najczęściej leczonych przez niego schorzeń, należą m.in. choroby: tarczycy i przytarczyc, przysadki mózgowej, trzustki, nadnerczy, gruczołów płciowych (u kobiet i mężczyzn) czy zespoły androgenne (tj. łysienie, nadmierne owłosienie itp.). W razie wymogu podjęcia dalszych kroków, lekarz może skierować pacjenta do innego lekarza na dany zabieg.

Przed wybraniem się na odpłatną wizytę do endokrynologa dobrze wpierw porozmawiać z lekarzem pierwszego kontaktu. Powodem do takiej wizyty mogą być np. nagłe skoki masy ciała, niezdrowe owłosienie lub trądzik, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania (u kobiet), za małe lub za duże libido, a także skrajne problemy ze spaniem. W trakcie badania warto znać naszą historię medyczną. Powinniśmy dodatkowo wymienić choroby przewlekłe i leki przyjmowane w sposób stały.

Endokrynolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokGdańskKrakówŁódźRzeszówWarszawa.

W serwisie znajdziesz również endokrynologa na NFZ we Wrocławiu.

Endokrynolog prywatnie - polecane artykuły

Jestem na diecie i nie chudnę. Dlaczego?

Jestem na diecie i nie chudnę. Dlaczego?
Stosujesz dietę, regularnie ćwiczysz, a efektów nie widać? Być może masz problemy hormonalne. A może po prostu głodzisz się, jesz nieregularnie lub przejadasz zdrową żywnością? To jedne z najczęstszych błędów popełnianych w trakcie odchudzania.

Choroby tarczycy – 10 faktów, które warto znać

Choroby tarczycy – 10 faktów, które warto znać
U co piątej osoby w Polsce występują zaburzenia czynności tarczycy – szacują eksperci i jednocześnie podkreślają, że blisko połowa z tych osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje i jak można zapobiegać chorobom tego narządu.

Mleko matki - najwłaściwszy pokarm dla niemowlęcia

Mleko matki - najwłaściwszy pokarm dla niemowlęcia
Mleko matki to najwłaściwszy pokarm dla niemowlęcia. Zawiera składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego rozwoju, chroni przed infekcjami, a w przyszłości zmniejsza ryzyko chorób cywilizacyjnych. Karmienie piersią buduje też więź między matką a dzieckiem.