Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Łódź

Ginekolog Łódź prywatnie

Wg. stanu na dzień 18-06-2024 w Łodzi jest 3 lekarzy ginekologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy dostępny termin jest za 11 dni. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 269 złotych.

Ginekolog Łódź prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to doktor specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia kobiet w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Łodzi powinno się zgłaszać w przypadku wystąpienia różnego typu dolegliwości kobiecych, takich jak bolesne miesiączki, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w obszarach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy kłopotów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały lekarza regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Łodzi to badanie cytologiczne, badanie poziomu estrogenów, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność chorób wenerycznych, badanie pH pochwy, badanie morfologiczne, badanie infekcji bakteryjnej. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak choroby weneryczne, polipy, endometrioza czy poronienia. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od stanu pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą badanie cytologiczne, krioterapia czy sterylizacja. W przypadku podejrzenia raka narządów płciowych, może również przeprowadzić resekcję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokBydgoszczGdyniaKatowiceKrakówPoznańWarszawaWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Łodzi.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Procedury i standardy w rządowym programie in vitro

Procedury i standardy w rządowym programie in vitro
Od 2013 r. pary, które przynajmniej przez 12 miesięcy bezskutecznie starają się o dziecko, mogą ubiegać się o włączenie do rządowego programu refundacji zabiegów in vitro. Decyzję o włączeniu do programu podejmują lekarze z klinik, które realizują program; wszystkie te placówki stosują jednakowe kryteria kwalifikacji i spełniają takie same standardy.

Cukrzyca ciążowa coraz powszechniejsza

Cukrzyca ciążowa coraz powszechniejsza
Cukrzyca ciążowa stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mamy i dziecka. Występuje u ok. 10 proc. kobiet w ciąży. Odsetek ten jednak wciąż wzrasta w związku z rozpowszechnieniem otyłości i odkładaniem macierzyństwa na później. Wcześnie diagnozując i dobrze lecząc to zaburzenie, można zapobiec jego groźnym skutkom.

PMS – syndrom napięcia przedmiesiączkowego

PMS – syndrom napięcia przedmiesiączkowego
Bez powodu złościsz się i płaczesz, masz obrzmiałe, bolące piersi, towarzyszy ci uczucie wzdęcia – być może cierpisz na PMS, czyli syndrom napięcia przedmiesiączkowego. Warto powiedzieć o tym ginekologowi - zaleci leki, które złagodzą skutki schorzenia.