Lux Med
  1. Prywatnie
  2. Ginekolog
  3. Łódź

Ginekolog Łódź prywatnie

Wg. stanu na dzień 07-12-2023 w Łodzi jest 3 lekarzy ginekologów przyjmujących prywatnie w placówkach LUX MED. Najszybszy dostępny termin jest dziś. Ceny komercyjnych wizyt zaczynają się od 249 złotych.

Ginekolog Łódź prywatnie - co musisz wiedzieć?

Ginekolog to doktor specjalizujący się w opiece zdrowotnej nad kobietami, który zajmuje się badaniem i leczeniem schorzeń układu rozrodczego oraz piersi. Jego zadaniem jest diagnozowanie chorób, prowadzenie ciąży, kontrolowanie zdrowia kobiet w okresie dojrzewania, antykoncepcja, planowanie ciąży oraz wykonywanie różnego rodzaju badań, takich jak cytologia, mammografia czy USG.

Do ginekologa w Łodzi powinno się zgłaszać w przypadku wystąpienia różnego typu dolegliwości kobiecych, takich jak bolesne miesiączki, nietypowe krwawienia z pochwy, silne bóle brzucha, pieczenie, swędzenie lub inne nieprzyjemne uczucia w obszarach intymnych, a także w przypadku niepokojących zmian w wyglądzie narządów płciowych czy kłopotów z zajściem w ciążę. Zaleca się, aby kobiety odwiedzały lekarza regularnie, co najmniej raz w roku, bez względu na wiek czy stan zdrowia.

Badania, które może zlecić ginekolog prywatnie w Łodzi to badanie cytologiczne, badanie poziomu estrogenów, badanie USG jamy brzusznej, badanie mammograficzne, badanie krwi na obecność chorób wenerycznych, badanie pH pochwy, badanie morfologiczne, badanie infekcji bakteryjnej. Ważne jest, aby kobiety regularnie poddawały się badaniom, ponieważ pozwala to na wczesne wykrycie chorób oraz zapobieganie im.

Ginekolog zajmuje się leczeniem różnych chorób związanych z układem rozrodczym kobiety. Wśród nich można wymienić takie jak choroby weneryczne, polipy, endometrioza czy poronienia. W zależności od przyczyny choroby, ginekolog może zlecić różne badania oraz podać odpowiednie leczenie, które może obejmować zarówno farmakoterapię jak i interwencję chirurgiczną.

Ginekolog prywatnie może przeprowadzać różne zabiegi, w zależności od stanu pacjentki. Do najczęściej wykonywanych należą badanie cytologiczne, krioterapia czy sterylizacja. W przypadku podejrzenia raka narządów płciowych, może również przeprowadzić resekcję. Wszystkie zabiegi powinny być wykonywane z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny, a także z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjentki.

Ginekolodzy są również dostępni w innych miastach: BiałystokBydgoszczGdańskGdyniaKrakówPoznańRzeszówWrocław.

W serwisie znajdziesz również ginekologa na NFZ w Łodzi.

Ginekolog prywatnie - polecane artykuły

Najczęstsze mity o szczepieniach przeciwko grypie

Najczęstsze mity o szczepieniach przeciwko grypie
Grypa jest chorobą niezbyt groźną, szczepienia przeciwko niej są mało skuteczne, a w razie zakażenia wystarczy wygrzać się w łóżku i łykać witaminę C – takie mity na temat grypy najczęściej pokutują wśród Polaków.

Jak sprawdzić możliwość zajścia w ciążę

Jak sprawdzić możliwość zajścia w ciążę
Kobiety decydują się na pierwszą ciążę coraz później. Po 35. roku życia szanse na macierzyństwo mogą się istotnie zmniejszyć, warto zatem sprawdzić swój potencjał rozrodczy, zwłaszcza wtedy, gdy wiadomo, że matka czy siostra wcześnie miały menopauzę.

Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć

Co to są żylaki, skąd się biorą i czy można ich uniknąć
Codzienne chodzenie w szpilkach, częste podróże samolotem, gorące kąpiele – takie przyjemności nie służą naszym nogom. Jeśli do tego dochodzą papierosy i zażywanie hormonów, lepiej obejrzeć dokładnie swoje nogi. Albo już zauważysz pajączki lub żylaki, albo to kwestia czasu. Można ten czas opóźnić.